Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Identyfikacja zawieszenia


wicia83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od 10mies posiadam Audi A4 B5 1.9TDI (AHU) z którego jestem bardzo zadowolony. Jednak mam mały problem - zawieszenie. Auto jest bardzo sztywne i nisko zawieszone - przez co w mieście strasznie się jeździ. Na co dzień poruszam się FOCUSem MK3, który uchodzi za sztywnego a przy Audi jest mięciutki. Czy po zdjęciach jesteście w stanie powiedzieć o ile obniżone jest moje zawieszenie?

ea7f5624457431c7m.jpg

c2d0f148b64abd6am.jpg

bcff7fa35246f7abm.jpg

Zrobiłem małe rozeznanie i moje zawieszenie składa się z następujących komponentów:

- amortyzatory przód: MEYLE 126 625 0002 (12/07)- czy to data produkcji?

3ae8f0bab5c8071em.jpg

- amortyzatory tył: Auto-Teile-Unger 1510G 20751007

ffba4c91b6d465aem.jpg

- sprężyny przód: H&R 5/2000 29 989 VA

tył: H&R 5/2000 29 989 HA - prawy tył prawdopodobnie pęknięty

Czy ktoś potrafi powiedzieć co to za zawieszenie?

Chciałbym postawić samochód na zawieszeniu seryjnym co powinienem wymienić? Co polecacie aby auto znowu było komfortowe?

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Amorki przednie w/g mnie są standard. Numer MEYLE zamieniłem na OE i nic innego nie pokazuje mi jak standard.

Ta sama sytuacja jest z tyłem z tym, że tutaj są najtańsze z najtańszych. Teraz pytanie co do sprężyn, nie daję rady ich rozkodować. Możliwe że sprężyny są obniżone, a amorki zwykłe to wszystko powoduje że auto siedzi, dobija i jest jakieś sztywne. Sprawdź wlepkę jakie masz oznaczenie zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odp. Też mi się wydawało, że amory są seryjne a sprężyny kombinowane. Na wlepce mam 1BA czyli standard. Amory wszystkie wyglądają ok nie są powylewane więc chyba rozważę wymiana tylko sprężyn. Patrząc na zdjęcie wydaje mi się, że przód stoi w miarę ok a tył strasznie siedzi. Zastanawiam się czy wymienić tylko sprężyny tył czy także z przodu. Ile może kosztować taka wymiana? Jakie sprężyny polecacie. Mam znajomego, który pracuje w hurtowni z częściami i polecił mi 2 zestawy:

- średniej jakości na które klienci nie narzekają MAGNUM TECHNOLOGY przód 86zł szt. tył 75zł szt.

- wysokiej klasy LESJOFORS przód 130zł szt. tył 113zł szt.

Które byście wybrali? Ja skłaniam się do tych LESJOFORS nic nie słyszałem o tej firmie ale teoretycznie droższe powinny być lepsze.

Jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amory tez masz kombinowane ale sa to zamienniki seryjnych, w b5 wsadzali tylko BOGE i SACHSa amory

co do sprezyn, kup tu na forum komplet od 1.9TDI z napedem na przod i bedzie ok (nawet od kombi wtedy tyl sie uniesie nieznacznie wzgledem przodu), wydasz stowke ale za komplet a nie za jedna i na pewno bedziesz zadowolony, a jesli po wymianie sprezyn tyl dalej bedzie ci siedzial to znaczy ze amory tylne sa do bani i bedzie cie czekala wymiana rowniez ich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...