Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hydrauliczny napinacz paska rozrządu A4 B5 1.8T - objawy zużycia


pioteros

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie od początki w aucie mam taki dziwny dzwiek rezonansowy, jakby rzężenie i bardzo mnie od wkurza, cała kultura pracy silnika szczegolnie kiedy stoi sie przed otwarta maską psuje sie przez to... dzwiek jest szczegolnie slyszalny w nizszym zakresie obrotow 1500-2000-2500...

ostatnio natknalem sie na podobne tematy w zagranicznych forach i prawie ze na pewno jest to wina napinacza paska rozrzadu...

ale chcialbym spytac czy ktos mial podobny problem?

napinacz wyglada tak

GT357.45.jpg

numer 058109479B

bede i tak zwalal rozrzad wiec wymienie i napinacz bo na pewno siedzi jeszcze oryginalny, a 200zł za ori napinacz NTN to jeszcze nie tak sporo

---------- Post dopisany at 21:30 ---------- Poprzedni post napisany at 21:22 ----------

efekt jest podobny do tego ale u mnie jeszcze az tak kiepsko nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolki mialem wymieniane jesli chodzi o rozrzad wiec to nie one rzeziły, a napinacza nie wymienialem, dziala on jak zwykly tlok, wiec mial prawo sie wytrzec i teraz przepuszcza cisnienie i nie napina... tak jak w kazdym rodzaju silownika

w filmiku ktory zapodalem w komentach autor wyjasnil ze po wymianie u niego sie uciszylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tj taki jakby naboj. w srodku jest olej. jak poszcza to jest zaciekniety

mialem ostatnio w pracy (sklep moto) taki napinacz oryginalny ze znaczkiem JP i zamowilem wlasnie NTN i tez mial znaczej JP takze dobry wybor odjales ;). dobre tez są firmy INA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie padł ten napinacz. Dźwięków nie było. Wykryłem to jak się pocił ( bo czasem zaglądam pod osłonę). Kazałem rozebrać okazało się ze nie odbijał.

WP_000288.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie też sie leje niemiłosiernie z przodu silnika, albo napinacz albo simeringi walkow

---------- Post dopisany 08-10-2013 at 18:45 ---------- Poprzedni post napisany 26-09-2013 at 22:31 ----------

dla potomnosci kupilem napinacz niedlugo bede wymienial, co ciekawe, kupilem ruvilla, w pudelku byl NTN JAPAN, a NTN byl na pierwszym montazu uzywany

image043.jpg

dodatkowo wymienilem juz napinacz paska alternatora z paskiem, w sumie napinacz byl ok tylko pasek byl ztyrany i jest minimalna poprawa w akustyce silnika, kupilem SNR/NTN a w pudelku byl Litens uzywany na pierwszy montaż z rolkami chyba INA - czyli wszystko ori takie jak dostajemy w serwisie tylko bez znaczkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema , mam podobnie pod obciążeniem , ten sam przedział obrotów silnika po nagrzaniu, ale na postoju cisza tylko słychać jak przyspieszam , czy rozwiązałeś ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...