Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Alternator od AFN i 1Z jest taki sam????


ziomek0101

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy wymieniał ktoś alternator w 1Z z 96 rok 90 koni a4 b5 od 110 koni np AFN??? Mocowanie i wielkosc rolki jest taka sama? Mysle nad zakupem wlasnie z tym sprzegielkiem tylko nie wiem czy pasek wielorowkowy bedzie tak samo napiety jak teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternatory będą zamienne , różnica w rolce ze sprzęgiełkiem i mocy alternatora w zależności od wyposażenia

jak nie było AC to widziałem alternatory 90A a tak są 120A , ale wszystko jest ze sobą zamienne , paski i rolki , napinacze pasują .

Zwróć uwagę na sprzęgiełko , bo jak będzie uszkodzone top może zrobić wiele bałaganu , wiem co mówię bo sam to przeszłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego:) U mnie w 1Z sa do wymiany łożyska bo juz głosna chodza i podpiskuja na wilgoci;/ do tego wlasnie mam zalozony akumolator 78Ah i 780A i wydaje mi sie że ten alternator co ładuje 120A bedzie lepszy niz ten co mam teraz;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego:) U mnie w 1Z sa do wymiany łożyska bo juz głosna chodza i podpiskuja na wilgoci;/ do tego wlasnie mam zalozony akumolator 78Ah i 780A i wydaje mi sie że ten alternator co ładuje 120A bedzie lepszy niz ten co mam teraz;/

a pewny jesteś że łożyska alternatora popiskują a nie któraś rolka na rozrządzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pewny jesteś że łożyska alternatora popiskują a nie któraś rolka na rozrządzie?

Tak, bo kiedys spryskałem tam na ta szajbe co wchodzi do alternatora i chwilowo przestawalo... rozrzad mialem wymienany 10 tys km temu ,a napinac paska wielorowkowego w tamtym roku na firme ruville wiec on nie powinien piszczec;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica może być tylko w kostce przy regulatorze napięcia w alternatorze, masz na taką wsuwkę na 1 pin?

Tak. Na wspwke jeden kabel idzie do regulatora;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1Z i mam alternator 120A, regulator mam właśnie na jedną wsuwkę:wink: Takiego szukaj :decayed:

A masz z tym sprzegiełkiem co w jedna stroen tylko oska kreci??? No wlasnie albo zregeneruje moj i dam wiekszy regulator żeby lepiej ładował:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...