Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpie, nie reaguje na gaz.


Piasek94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam Audi 1.8 20V. Samochod na zimnym silniku szarpie, nie reaguje na gaz, jak przelacz na gaz potrafi zgasnac, trzesie silnikiem, zamiast na ssaniu 1200 Obr trzyma okolo 700 Obr.

Na poczatku bylo tak tylko jak popadal deszcz, bylo wilgotno. Teraz dzieje sie to za kazdym razem. Wczoraj rano jechalem do pracy na rozgrzanym silniku po wcisnieciu sprzegla wkrecal sie do 3 tys. obr. Po pracy znow tak jak zawsze na zimnym silniku nie reagowal na gaz i slychac stuk po stuku jest okey.

Dzieje sie tak jakby mial za duzo powietrza i by sie dlawil. Lewego powietrza teoretycznie nigdzie nie ciagnie.

Nowe kable wysokiego napiecia Magneti Mareli, swiece maja okolo max 3 tys. km, przeplywka czyszczona, sonda okolo pol roku Boscha.

Błedy:

Spalanie stukowe cylinder 1

Spalanie stukowe cylinder 2

Spalanie stukowe cylinder 3

Spalanie stukowe cylinder 4

Czasami wywali blad od: Adabtacji Sondy Lambda - sprawdzalem w ESI i nie ma takiego czegos jak Adabtacja Sondy, Opis Błedu:

Adabtacja Sondy Lambda Addatywna ponizej dolnego pułapu.

Możliwe przyczyny:

-zaiskie cisnienie paliwa (cisnienie mierzone dobre, na gazie robi to samo na zimnym)

-nieprawidlowy sygnal przeplywomierza

-nieszczelne wtryskiwacze

-jazda na ekstremalnie ktorkich oddcinkach i tym samym rozrzadzenie oleju.

W diagnostyce KTS nie ma pokazane ile ma miec przeplywka zartosci zadanej, ma tylko zadana i widze tylko ile pokazuje a nie wiem ile ma pokazywac.

Po rozgrzaniu silnika jest wszystko okey nie szarpie nic. Ale i tak jak na moje ten samochod cos ma popsute bo to jedzie jakby mial silnik 1.6 albo i gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób adaptacje przepustnicy i sprawdź wartości czujnika temperatury oraz sondy lambda.Sprawdź jeszcze czy kompa nie zalewa pod szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem, wytarczylo przeciagnac na benzynie troche, chyba wtryski sie pozawieszaly. A reszte musze ogarnac.

---------- Post dopisany at 18:19 ---------- Poprzedni post napisany at 18:12 ----------

Poradziłem, wytarczylo przeciagnac na benzynie troche, chyba wtryski sie pozawieszaly. A reszte musze ogarnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...