Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w silniku, skrzyni biegów, płynu hydraulicznego.


ndjaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dokładnie rok temu w październiku kupiłem Audi A4 B5 1.9 avant 1999 110km diesel. (sprowadzane z Niemiec, od handlarza czyli nie wiem o nim nic, kiedy co było wymieniane. Oprócz rozrządu na który mam TIFa) Wtedy miało na liczniku 243 tyś. Wymieniałem olej i filtr oleju. Mija rok. Zrobiłem 7 tyś i jest 250 tyś Olej powinno wymieniać się po 15 tyś ale minął już rok (jakby drugi warunek) Czy należy już wymienić olej czy można jeszcze pojeździć?

Chciałbym też zapytać czy w skrzyni biegów wymienia się olej? Jak tak to co ile? Ile kosztuje wymiana? (Pytam bo np. w drugim moim aucie, Seacie Ibiza nie trzeba w ogóle wymieniać, jest na całą żywotność auta - trochę dziwne ale to prawda)

I chciałbym zapytać co ile wymienia się płyn hydrauliczny?

Najgorsze jest to, że nie wiem kiedy było co robione i na wiosnę myślę wszystko wymienić wraz z płynem hamulcowym.

Proszę o jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej silnikowy + filtry Oczywista sprawa ,ale olej w skrzyni tez wymień zapewne nie był nigdy wymieniany. Nie wszyscy producenci zalecaja wymiane oleju skrzyni ale każdy olej traci właściwości po jakimś tam przebiegu bądź czasie . Do skrzyni wejdzie Ci koło 2.5l może troszke mniej stan idealny jest wtedy gdy olej zacznie się wylewać otworem którym uzupełniasz olej. Wymień sobie również olej hydrauliczny oraz płyn hamulcowy będziesz miał spokój na jakies 3 lata. A kto Ci tak powiedział że w Ibizie nie trzeba jeśli nie był kilka lat wymieniany zawsze warto wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej silnikowy co 15tyś. (jak masz po chipie to lepiej co 10 tyś.) lub raz w roku (nawet jeżeli zrobiłeś tylko 7 tyś.)

olej w skrzyni z tego co wiem to wymienia się wyłącznie przy ewentualnej naprawie. Tak jak pisałeś jest na całą żywotność auta.

płyn hamulcowy powinno się co dwa lata wymieniać (lej DOT4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...