Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VAG Can+K jak odczytać immo


GreGoriO

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jako że posiadam jeden kluczyk do mojego samochodu postanowiłem w końcu dorobić sobie drugi. Chcę go zakodować ale nie posiadam PINu immo.

pożyczyłem od kolegi kabel VAGCan+K wraz z programem ver3.6

próbuję dostać się do licznika ale albo mi nie łączy się z licznikiem albo połączy i pokazuje białą planszę w miejscu gdzie powinny być kody bin.

spróbowałem odczytać z ECU i pojawiły mi się jakieś wartości.

podpowiedzcie proszę jak odczytać z tego PIN do kluczyka.

próbowałem również programem VAGTacho, ale nie widzi mi w ogóle kabla/nie łączy się z autem...

jaką mam jeszcze alternatywę żeby odczytać PIN bez płacenia w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno ci bez problemu odczytać pin z tego licznika wszystko w programie masz właściwie ustawione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że tak, bo ustawiałem według danych na płycie, tym bardziej że odczytuje eeprom z ECU...

jak klikam po zmianie na linię K w open channel, to łączy się z licznikiem.

po wejściu na instrument i wybraniu odp licznika już nie chce bo pisze że czas przekroczony i jednocześnie kasuje mi na zegarach godzinę i datę, albo otwiera jak pisałem białą planszę bez żadnych danych w środku.

na razie siedzę na elektrodzie i próbuje coś więcej wyczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ECU mam odczyt. Tylko jak WYCIĄGNĄĆ PIN z tych cyferek jak nie mam kalkulatora.... Szukam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm powiedz więcej bo nie widze procedury:facepalm:

---------- Post dopisany at 20:39 ---------- Poprzedni post napisany at 19:45 ----------

już wiem piszesz o VAG CAN PRO... u mnie chyba nie ruszy bo podłącza się go pod dwa USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pomóżcie chłopaki a nie śmiejcie się ze mnie....:grin:

ja potrzebuję tylko PIN do jednego (mam nadzieję) użytku!! nie potrzebuję więcej kombinować ani tym bardziej bawić się w korekty, bo Hiszpanie są nieruchliwi....zbankrutowałbym po miesiącu:wink:

---------- Post dopisany at 22:58 ---------- Poprzedni post napisany at 21:39 ----------

panowie oświećcie mnie bo zaczynam się gubić...za długo siedzę przed kompem

żeby zakodować nowy transponder kupiony na ALLEGRO, muszę wejść w VCDS/VAGcom do 25 immobiliser?

potem 08 means block, 001. klikam Go. sprawdzam klucze które chcę zapisać...jeśli pokazuje mi 1 to znaczy że go dopiszę?

potem muszę wejść na login podając PIN (którego nie mam) DO IT

Później kanał 01 lub 21?

wtedy wybieram ilość kluczy do zapisania łącznie z obecnym.

klikam po kolei

[save]

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Sprawdzam w stacyjce czy lampka immo będzie migała i tak po kolei....?

prosze o potwierdzenie.

zastanawiam się tylko nad tym PINem do immo. skoro do licznika login z ECU pasuje, dlaczego nie pasuje do immo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złap kogos kto ma vagdashcan'a to trzasnie to bez znajomości pinu bo on sam sobie znajdzie pin . Ewentualnie zrobi off w sterze silnika i bedzie mozna odpalac autko gwozdziem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok już znalazłem....:wink:

to Hiszpania, nie Polska.

nawet klucza nie mogę dorobić bo najbliższy zakład mam w Maladze...100km a te co sa to twierdzą że nie mają maszyny...nie rozumiem tego ale cóż.

jak chciałem przerobić wkładki to się za głowę chwytali...to niemożliwe mówili(mam dwa różne klucze do drzwi i do stacyjki:facepalm:) czyli mam jeden żeby odjechać...załamka

---------- Post dopisany 07-10-2013 at 21:36 ---------- Poprzedni post napisany 06-10-2013 at 23:52 ----------

Panowie...proszę mnie oświecić bo chyba nie potrzebnie wczoraj panikowałem....

do zakodowania nowej pastylki IMMO w A4 B6 nie trzeba wchodzić VAGcomem w 25 (immobiliser), tylko wystarczy tę procedurę wykonać w 17 (Instrument Cluster)?

więc nie muszę mieć PIN/login do 25, wystarczy mi ten co mam z ECU, który pasuje również do Instrument?

zgodnie z tą procedurą.... Immobilizer III Key Matching (Cluster) - Ross-Tech Wiki

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówimy o kluczyku ale proszę potwierdzić, że pastylkę immo, którą muszę również mieć nową także?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiem, bo kupiłem i czekam na przesyłkę.

dlatego chcę wiedzieć zanim zacznę cokolwiek robić bo mylą mi się pojęcia. Tym bardziej, że nigdzie nie znalazłem jasnego opisu.

Ten, dla B5 z forum, nie był zrobiony na VAGcom/VCDS tylko na VAGcommander i dlatego mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie VAGDASHCAN :) Poczyta licznik od strzała :)

Kris.

Ale nie ten ryżowy z allegro :wink:

a ten od Viakena czyta ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...