Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po wymianie turbiny to samo


shut88

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jakis czas temu mialem problem z turbo - bardzo pozno sie zbieralo, pozniej nagly zryw (w okolicach 2500rpm), zauwazalna tez glosniejsza praca turbiny. Wymienilem turbine, problem zniknal. Teraz po jakichs 1000km pojawilo sie dokladnie to samo, te same objawy, czyli bardzo dluga dziura na dole i nagly zryw, do tego glosniejsza praca turbiny. Przy wyjmowaniu starej bylo dosc sporo oleju na wirniku czesci goracej. Oczywiste jest, ze problem nie lezy w samej turbinie, stara zapewne po wyczyszczeniu bylaby do uzytku. Co moglo spowodowac uszkodzenie tej turbiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli turbo jest ok to trzeba szukać w silniku... jakby to były pierścienie to dymiłby na niebiesko..... poczyść wszysko.. możesz jeszcze rozpiąć wydech i zobaczyć czy tam nie ma oleju ( zaraz za turbo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobnie po kapitalnym remocie silnika bez zmian.

sprawdź sobie zawór N18.

do tego możesz wypróbować taki myk.... zamiast ruszać elektrozawory ....zagnij/zaślep rurkę podciśnienia idącą do EGR i zobacz czy będzie różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli????....co szkodzi spróbować, na razie próbujemy.

nie można negować na tym etapie żadnej wersji, chyba że rozebrałeś turbinę i widzisz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zakupione przez Ciebie turbo było sprawne i nie miało przesadnych luzów a teraz (załóżmy) ma to oznacza że albo ma słabe smarowanie albo po pałowaniu/upalaniu silnika od razu go gasisz? Sprawdź czy ma luzy i czy olej znika, najłatwiej sprawdzić czy w dolot. Zamulenie i turbo dziura mogą występować jak się kierownice w turbo zacinają. Nie napisałeś jakiego silnika dotyczy problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Sprawdzilbym droznosc przewodow olejowych, szczegolnie zasilajacego. Bo jakby powrotny byc przytkany to by od razu przez lozyskowanie wycisnelo olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Wymiana turbiny na nową nie używaną -żadnych efektów nadal to samo.

Pojechałem na serwis wyciągnęli turbine sprawdzili na maszynie pod ciśnieniem -wszystko ok, nie puszcza oleju.

Zmierzyli ciśnienie oleju -za wysokie i ze względu na to olej z turbiny nie miał "siły" wrócić do silnika. Wymieniono zapchaną pokrywę zaworów, ciśnienie oleju spadło a turbo już nie puszcza, nie wylewa mi się już olej z dolotu :)

Stara turbina okazała się sprawna a ja jestem lżejszy o 3,5 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...