Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzenie zanieczyszczenia EGR przez VAG ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Chciałbym zapytać czy jest możliwość sprawdzenia zanieczyszczenia zaworu EGR i innych współdziałających z nim komponentów przy pomocy VCDS'a ? Czy ktoś mógłby udostępnić, wkleić procedurę sprawdzenia i zakres działania poprawny/niepoprawny ? Chciałbym zerknąć jak to u mnie wygląda. Silnik 2.7TDI BPP, przebieg 116 tys km.

Opublikowano

vagiem tego nie sprawdzisz musisz to sprawdzic wizualnie .

Opublikowano

Jesteś pewien ? Na googlach wyczytałem, że niby się da. Znalazłem coś takiego Diagnostyka zaworu EGR

Opublikowano

tak jestem pewien na cykl wysterowania egr ma wiele rzeczy wpływ i nie jest to wiarygodne . dodatkowo w twoim silniku sa klapy które maja za zadanie utrzymywac przepływ na odpowiednim poziomie ,tym samym jesli egr nie bedzie otwierał sie prawidłowo to klapa bedzie sie tak przymykała zeby uzyskac odpowiedni przepływ i mieszanke swierzego powietrza i gazów spalinowych .

Opublikowano

vagiem sprawdzisz tylko jakie wartosci ze sterownika ida na egr ale egr nie podaje zadnej informacji o sobie, zamiast sprawdzac egr to przepiłuj go troche na wyzszych obrotach obrotach na ogcinku 5-10 km i wtedy bedziesz miał pewnosc ze egr czysty jest

Opublikowano

Dzięki Panowie :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...