Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny zapach z kratek wentylacyjnych


Lukasz1221

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam do Was pytanie - posiadam Audi A4/B6 z 2002r, silnik 1.8T. Przy włączonym nawet temp. ok. 20-25 stopni czy też dmuchania zimna (bez klimy) w aucie , gdy mam rozgrzany silnik i podjadę np. na światła i chwilę postoje, to czuć dziwny zapach w środku, tak jakby wylał się płyn chłodniczy na układ wydechowy i pod wpływem ciepła po prostu dziwnie śmierdział. Gdy kilka miesięcy temu wymieniałem płyn, to butelka mi się przewróciła i wylało się trochę na układ wydechowy zaraz koło silnika i śmierdziało właśnie dokładnie tak samo, ale nie wierzę, aby trzymało to przez ponad 8-9 miesięcy, kiedy to wylało się własnie na układ wydechowy. Odkręciłem na ciepłym silniku również korek od wlewu płynu chłodniczego i zapach dokładnie taki sam, jak czuć w środku. Zresztą przy postoju np. w garażu na ciepłym silnik czuć dokładnie ten sam zapach na zewnątrz. Na zimnym silniku tego niestety nie ma.

No i tak, pierwsza myśl to ucieka gdzieś płyn chłodniczy - guzik prawda, w układzie przez ostatnie 8-9 miesięcy nie ubyło praktycznie nic, stan jest dokładnie taki sam.

Ma ktoś pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. U mnie ciekło z trójnika co wychodzi z głowicy z tyłu silnika, kapało na rozgrzane elementy silnika i czuć było charakterystyczny swąd płynu chłodniczego na zewnątrz i w środku auta. Trójnik wymieniony ale problem do końca nie rozwiązany, bo jak puszcze ciepłe powietrze to z nawiewów śmierdzi i nie wiem co to jest, bo płynu chłodniczego nie ubywa, nagrzewnica wygląda na szczelną a zapach nieprzyjemny. Przy zimnym powietrzu tego zapachu nie czuć, nie wiem co to jest i nie mam pomysłu jak problem rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest wszystko w 100 % szczelne, bo płyn nie schodzi nawet w 1 cm już przez ponad pół roku, a zapach nadal jest...

---------- Post dopisany 31-10-2013 at 20:26 ---------- Poprzedni post napisany 22-10-2013 at 22:04 ----------

Nikt nie pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oleju ci ubywa?? Moze z tylu silnika ci sie poci. Ja mam to samo wymienilem uszczelke pod glowica ale dalej smierdzi wiec zostaje oring czy cos od zmiennych faz rozrzadu ale z tym to musze dac auto do machera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam również problem z dziwnym zapachem. Jednak u mnie śmierdzi czymś w rodzaju gumy/silikonu czy też kleju montażowego. Mi zapach kojarzy się z gumowymi rękawiczkami roboczymi.

Co ciekawe zaczyna śmierdzieć już podczas wyjazdu z garażu jak tylko nadmuch zaczyna pracować więc nie ma to nic wspólnego z temperaturą.

Może miał ktoś coś takiego ?

Co prawda mi ubywa oleju regularnie ale smród pojawił sie dopiero teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem rozwiązany - podaje dla przezorności. Zaczął ubywać mi olej, co mi nie pasowało... Robiłem dolewki, wydawało się, że wszędzie sucho, natomiast pojechałem w końcu na kanał, zdjąłem przedni zderzak i chłodnice i dopiero wtedy zobaczyłem, że olej kapał delikatnie do takiego rowka pod silnikiem (z jego tylnej części), a kiery rowek był już pełen to po prostu zaczęło kapać na kawałek rury wydechowej i dlatego był taki zapach. Wymieniłem uszczelkę pod pokrywą zaworów, wyczyściłem wszystko z oleju, zrobiłem dolewkę i smród zniknął, chociaż jeszcze przez 2 tyg od wymiany uszczelki smród był, bo nie udało się usunąc oleju z rury wydechowej (nie potrafiłem się tam dostać) ale po 2 tyg wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym odnowić temat. U mnie mianowicie jest tak, że włączę zimny nawiew i zaczyna śmierdzieć nie jest to płyn tylko taki "zaduch" a jak dam ciepłe powietrze przestaje śmierdzieć... :/ na włączonej klimie tego problemu nie ma ? Ktoś ma pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...