Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pompa powietrza wtórnego


dedkam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnimi czasami pojawiła mi kontrolka "check engine". Silnie przestraszony podjechałem do mechanika i po podłączeniu do komputera wyszedł problem z obiegiem wtórnego powietrza. Po sprawdzeniu okazało się że napięcie dochodzi do pompy powietrza wtórnego, ale pompa nie działa. Wyczytałem że ta pompa doprowadza dodatkowe powietrze do spalania przy uruchomieniu silnika. Szukam teraz takiej pompy, ale cena w serwisie odstrasza 1800zł :|, na allegro jest kilka ale z tego co wyczytałem do mojego silnika ma być numer 06A 959 253 E, ale łatwiej znaleźć wersję B.

Może ktoś sprawdzić czy jest to odpowiednik, czy różnią się te wersje? Można jeździć bez działającej pompy?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździć można, nie ma problemu.

Pompa doprowadza powietrze do katalizatora przy zimnym silniku. Robi w katalizatorze ognisko - przyśpiesza jego nagrzanie taki bajer eko.

Często uszkodzenie tej dmuchawy spowodowane jest nieszczelnym zaworem kombi, jest cały czas uchylony (a powinien się otworzyć tylko na chwilkę gdy pracuje pompa) i spaliny cofają się przez układ SAI i w nim skrapla się woda, najniższy punt pompa. Moja była pełna wody. Jeżeli odepniesz przewód układu SAI od filtra i będzie słychać z niego pierdzenie - znaczy zawór kombi do czyszczenia lub wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...