Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wysoka temperatura po wymianie termostatu ?!


Niezauważalny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś z racji większej ilości wolnego, wymieniłem termostat, ale od początku samochód nawet po większej trasie pokazywał 70-80C na liczniku (czyli nie dogrzany), wiec to mnie zainteresowało i poszperałem po forum i znalazłem cody klimatronika i na kanale 49 pokazywał ok 75 a na kanale 51 równe 90,dalej źle . Miedzy czasie miałem okazje go zdrowo pogonić na autostradzie ( na co dzień jeżdżę spokojnie ) i w czasie gonienia pokazało sie upragnione 90 na liczniku, temperatura oczywiście ;p i na kanale 49 wyskoczyła liczba 96, a gdy już podjechałem do domu znowu spadło do wspomnianych 70-80 ;/ , więc prosta odpowiedz termostat idzie na żyletki !! po wymianie na termostatu ( vernet, miałem okazje już parę razy wymieniać w autach w domu i działały wyśmienicie i bez problemu) ładnie się układ odpowietrzył z nawiewu biło gorąco i węże były ciepłe/gorące. Szybka jazda próbna i zdziwko ?! na blacie równe 90 a na klimatroniku oscyluje 90-96 ? wtf.

Pytanie brzmi czy sie tym przejmować czy nie ? aaa wentylator elektryczny działa , wisco jak dla mnie za słabo trzyma ,mały opór ma ale mogę się mylić i tak będę wymieniać ale po zimie, wąż górny od chłodnicy był bardzo ciepły

ps. co znaczy, że działa wentylator ? gdy silnik jest zimny to go nie słyszę jak pracuje( nie zwróciłem uwagi czy sie obraca) ,a jak silnik jest nagrzany to słychać go jak pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...