Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy ze zmianą biegów


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko wchodzą bieg 1 i wsteczny reszta w miarę oraz sprzęgło łapie wysoko, można powiedzieć że przy końcu. Miałem zamawiać nowy zestaw sprzęgła, ale kilka osób mi odradzilo, ze względu na to, że nie koniecznie musi być to wina sprzęgła. Jakie jest wasze zdanie? Sprzęgło czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa bo czasami 1 i wsteczny działają bez problemowo (ładnie wskakują) tak jak np. dzis, ale z czasem znowu jest problem, natomiast sprzęgło teraz łapie w miarę. Ktoś się spotkał kiedyś z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wchodzą bieg 1 i wsteczny reszta w miarę oraz sprzęgło łapie wysoko, można powiedzieć że przy końcu. Miałem zamawiać nowy zestaw sprzęgła, ale kilka osób mi odradzilo, ze względu na to, że nie koniecznie musi być to wina sprzęgła. Jakie jest wasze zdanie? Sprzęgło czy coś innego?

Przyczyn może być kilka np stary olej w skrzyni lub jego niski stan lub stary płyn hamulcowy. Sprawdź najpierw poziom oleju i spróbuj najpierw wymienić płyn hamulcowy jeżeli był dawno wymieniany, podczas takiej wymiany ważną kwestia jest przelanie i odpowietrzenie sprzęgła. Sam miałem przypadek zapowietrzonego siłownika mimo, że pedał wracał normalnie i biegi ciężko się przełączały. Ponadto zwróć uwagę na poduszki silnika i skrzyni biegów gdyż uszkodzona poduszka może też mieć na to wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...