Skocz do zawartości
IGNOROWANY

gwizdzaca turbina! pomocy


kobiala

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

chcialbym sie dowiedziec jaka turbina bedzie pasowac do mojego audi 1.8T 163 km rok produkcji to 2002 (koniec roku, pierwsza rejestracja w 2003) kod silnika

to AVJ. Narazie mam turbine o nastepujacym oznaczeniu 058 145 703 K03-029D | 5033149 takie oznaczenie odczytalem z tej turbiny. problem polega na tym ze jakies pol roku temu pojechalem na wymiane oleju i filtrów. "Moj mechanik" (byly) zalal olej uniwersalny do silnikow diesla i benzynowych, made in china nazwy

nawet nie pamietam. Po przyjezdzie do polski (mieszkam w angli) zdecydowalem sie wymienic olej na "lepszy" niz ten co byl, wiec zalalem shell hellix HX7 10W40 pol syntetyk. Na drugi dzien pojechalem sie przejechac i uslyszalem dosyc glosny gwizd turbiny :-( nie wiem czy to ma cos do czynienia z ta wymiana oleju ale przed wymiana wszystko chodzilo elegancko.Sprawdzilem wszystkie weze itp. dochodzace do turbiny, i wszystko wyglada ok. Wiem ze czeka mnie wymiana lub regeneracja turbiny i z tego powodu chcialbym sie dowiedziec jaka turbine powinienem kupic (procz oryginalnej) musze nadmienic ze jezeli byla by taka mozliwosc to troche wiecej kucy by sie przydalo.

Bardzo prosze o fachowa porade

z gory Dziekuje Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Narazie jeździj jak się rozsypie to regeneruj lub kup pewną używkę, choć najlepszym wyjściem byłaby nowa...

Są tacy, że dużo by dali żeby ich turbo gwizdało :decayed: (lubią gwizd turba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwizd jest przyjemny, ale nie zawsze, czy zmieniałeś filtr powietrza przy wymianie oleju ? W takiej sytuacji wystarczy ziarenko piasku które może wyszlifować łopatki turbiny co spowoduje taki świst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale ez przesady w uturbionych autach jest świst turbo przy dodawaniu gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...