Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włącznik świateł z B7 do B6


Dajmon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam włącznik świateł z A4B7. Ja mam swój w samochodzie B6. Włączniki oba mam bez funk. Auto. Aby wstawić włącznik z B7 do mnie do B6, które piny w kostce miałbym przełożyć. Dodam, że przełożenie samych plastyków raczej nie wchodzi w grę, bo mój włącznik coś jest nie ten tego z przełączaniem.

Proszę, napiszcie, które piny należy przełożyć albo podrzućcie link. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhm, widziałem ten link, ale szukać przez klikanie 76 stron to nie ma szans, a zaraz ciemno będzie i nic nie porobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby przełącznik działał prawidłowo należy inaczej okablować kostkę, mianowicie przekładamy pin 4 ze starego włącznika do pin nr 13 nowego oraz

pin 16 ze starego do pin 14 nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój włącznik z B6 ma oznaczenie: 8E0 941 531 A

Nowy używany z B7 ma oznaczenie: 8E0 941 531 C

Oba włączniki bez funkcji Auto.

Rozmawiałem przed momentem z forumowiczem "krupskim", bo znalazłem jego temat:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/wlacznik-swiatel-auto-531d-chromik-288263/

Krupskim, odpowiedział mi, że zamienić piny 11 z 13.

Ty kolego "bystry_p" piszesz, że 4 do 13 oraz 16 do 14. Czy Twoja sugestia nie dotyczy czasem włącznika z AUTO ?

---------- Post dopisany at 17:48 ---------- Poprzedni post napisany at 17:47 ----------

Czy krupskim się pomylił ?

---------- Post dopisany at 18:05 ---------- Poprzedni post napisany at 17:48 ----------

Piny oznaczone nr: 4, 13, 16 mam puste - nie ma na nich przewodów

Pozostaje zamiana przewodu z 11 pinu na 13 pin. Pin 11 aktualnie to przewód koloru żółtego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz przelacznik z lietrka A to faktycznie nie bedziesz mial pinu 4. Pin 4 zolty przewod wyjscie mijania wystepuje w tym przelaczniku bez zadnej literki. W takim razie 11 z 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhm, widziałem ten link, ale szukać przez klikanie 76 stron to nie ma szans, a zaraz ciemno będzie i nic nie porobie

Przeciez jest na pierwszej stronie :wink:

Instalacja włącznika z B7 (C lub D) w nadwoziu B6:

Wystarczy przepiąć żółty kabelek podłączony fabrycznie do pinu 11 w pin 13 (rozwiąże to problem z nie działającymi światłami mijania).

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem ze odkopuje stary temat ale nie moge sobie poradzic z wlaczmikiem swiatel. Mam taki w ktirem nie ma pinu nr.4 wiec przelozylem 11 na razie 13 i nadal to samo swiatla swieca caly czas. Jest jeszcze cos co moge zrobic aby to dzialao.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...