Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN]Belka tylna z sedana do avanta


PATENT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu miałem małą kolizję i dostałem lekko w tylne koło (praktycznie przetarcie). Ostanio jak auto stalo na podnosniku zauważyłem z lewa opona jest cała zdarta od środka. Pojechałem na geometrie i okazało sie że w lewym kole jest odchyłka o 7 (tak powiedział mechanik). Dokładnie nie był w stanie sprecyzować co jest uszkodzone i powiedziła, że najlepiej znaleźć nową belke żeby nie robić na chybił trafił. I teraz mam pytanko, czy pojechać jeszcze do kogoś i popytać czy bedzie w stanie spracyzować co sie stało czy poprostu kupić belke. I jeszcze jedno czy tylna belka z sedana będzie pasowała do avanta? Czy znaczenie ma też wersja silnikowa? Z góry dzieki za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tak jest że podczas uderzenia w koło może zmienić się geometria zawieszenia przeważnie jest to skrzywienie belki co do belki z sedana nie chcę wprowadzić cię w błąd ale raczej nie będzie pasowała ale musiał byś się jeszcze dokładnie popytać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co mam zwrócić uwagę kupując belke? Bo np patrzac na moja nie widać zeby cos bylo nie tak a koło jednak ucieka do środka. I jeszcze jedno pytanko do kolegi marewel: jakie znaczenie ma stan tulejek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co mam zwrócić uwagę kupując belke? Bo np patrzac na moja nie widać zeby cos bylo nie tak a koło jednak ucieka do środka. I jeszcze jedno pytanko do kolegi marewel: jakie znaczenie ma stan tulejek?

sprawdz czy nie jest stara,nie sprawdzisz sam musisz założyć do samochodu i pojechać na zbierzność.A o tyleje chodziło zapewne o stan,aby nie były juz wyrobione bo będzie Cię czekała wymiana na nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem sie, że najprawdopodobniej belka bedzie taka sama i do sedana jak i do avanta, ale jeszcz nie wiem jednego, czy ma znaczenie wersja silnikowa bezyna - diesel?? Jak ostatnio kupowałem tarcze do tyłu to byly różne rodzaje. Co myślicie? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma różnicy czy BP czy ON tylko Q ma inną :)

sprawdzasz nasze informacje gdzie indziej :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...