Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz ori haka do audi a4 b6


dawid2300

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem właśnie po montażu Ori haka, jeśli ktoś jest ciekaw jak to wygląda (sam szczerze mówiąc szukałem wcześniej na forum i nie znalazłem),

to zapraszam ( do wycinki jest tylko fragment ok 2cm x 10cz na dolnej , szarej części zderzaka - centralnie od spodu ( oryginalnie oznaczony drobnym wytłoczeniem ),

wogóle tego wycięcia nie widać :wink: i na tym mi bardzo zależało.

Montaż samego haka banalnie prosty, ściągamy zderzak odkręcamy wzmocnienie ( musimy trochę wybebeszyć bagażnik )

i w jego miejsce przykręcamy nowe wzmocnienie ale już z belką haka i samym uchwytem.

jy4yduja.jpgdyguhyru.jpg5u8unete.jpgte8azy4u.jpg

Trochę więcej zabawy jest z elektryką...

Haka kupiłem z modułem ale niestety bez wiązki do tego modułu , a po sprawdzeniu gdzie i jak trzeba go podłączyć zrezygnowałem z niego,

gdzieś na forum audi A6 wyczytałem że chłopaki podpinali wiązkę bez modułu ,a żeby za bardzo nie obciążać wiązki jednego światła,

prawe światło przyczepy zasilane jest prawym auta a lewe lewym...

Ja również tak uczyniłem , jeździłem z przyczepą wszystko działa żadne błędy mi się nie pojawiły ,

Jeśli ktoś miał jakieś problemy związane z połączeniem gniazda przyczepy bez modułu , to może się tu podzielić , u mnie czeka to na dluzszy test,

Ale nie słyszałem o takowych problemach bynajmniej w audi...:wink:

Przy okazji jak by ktoś szukał tylnej belki ori to mogę pchnąć

---------- Post dopisany at 01:04 ---------- Poprzedni post napisany at 00:40 ----------

Tu w lepszej rozdzielczosci bo na tamtych slabo widac

aqy3y9ud.jpg5ybahuhu.jpgyvypa6en.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku montazu modulu dochodza dodatkowe komentarze na FIS, ale oczywiscie mozna to pominac. Dobra robota:wink:

Czyli przy module byly by na fisie komunikaty o ewentualnie spalonych zarowkach przyczepy? A tak nie bedzie...

---------- Post dopisany at 11:20 ---------- Poprzedni post napisany at 09:46 ----------

W odpowiedzi na priwa od "zrywki"

Opis umieszczę również tu może komuś się przyda...

zrywka

"Mógłbyś mi opisać jak podłączyłeś elektrycznie hak, tzn. który kabelek gdzie."

Podłączeń dokonałem wg. schematu który dostałem wraz zakupioną nową wiązką z gniazdem 7 pin-25zł( przy ori haku było gniazdo 13 pin )

Zamiast kombinować z przejściówkami 7-13 i myśleć gdzie podłączyć pozostałych 6 przewodów ,

zastosowałem nowe gniazdo i przy nim był opis który kabelek jest od czego,

W aucie wyciągnąłem lewą lampę i we wtyczce tej lampy za pomocą miernika ( może być też żarówka z przylutowanymi kablami ),

włączając po kolei potrzebne światła - tj. pozycja , kierunek, stop , p.mgielne szukałem który pin, a dalej który przewód daje prąd w odpowiednim momencie i tak po kolei wpinałem się ( za pomocą szybko złączy elektrycznych ) z moją wiązką w ori wiązkę auta.

Przy wiązce haka ( 7 pin ) są 2 oddzielne przewody do świateł mijania i stopu do prawej strony przyczepy i te właśnie przewody podciągnąłem odpowiednio do wiązki prawej lampy auta ( żeby nie obciążać instalacji , czasami ludzie podpinają wszystko pod wiązkę jednej ( lewej )lampy , ale to jest błędne tym bardziej że zrezygnowałem z modułu )

To by było na tyle :wink:

Jeśli komuś mój opis coś rozjaśni to o to chodziło

Tu jeszcze foty pacjenta przed przeszczepem :wink:

3651501462.jpg

3651501462_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku montazu modulu dochodza dodatkowe komentarze na FIS, ale oczywiscie mozna to pominac. Dobra robota:wink:

Czyli przy module byly by na fisie komunikaty o ewentualnie spalonych zarowkach przyczepy? A tak nie bedzie...

---------- Post dopisany at 11:20 ---------- Poprzedni post napisany at 09:46 ----------

Nie jestem pewien, ale jak kiedys ciagnalem przyczepke, to mialem specyficzne sygnalizowanie wlaczenia kierunkowskazow. Wiec cos w tymjest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w Twoim aucie nie ma PDC więc nie masz problemu. W aucie z PDC oryginalna instalacja odłącza czujniki cofania wtedy gdy przypięta jest przyczepka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w Twoim aucie nie ma PDC więc nie masz problemu. W aucie z PDC oryginalna instalacja odłącza czujniki cofania wtedy gdy przypięta jest przyczepka.

Fakt u mnie ten problem odpada, ale trafne spostrzezenie ....:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba dać za oryginał ?
Czy jest coś lepszego niż oryginał ?
Ile kosztuje montaż ?

SGS7EDGE TAPATALK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...