Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap na ARY prośba o ocenę logów.


a4od

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem A4 B6 z 2003. Pierwotnie siedział motor BFB, który został zatarty. Obecnie pod maską ARY. Do tego FMIC oraz turbo hybrydowe i brak kata. Jednak sterownik silnika mam jeszcze od BFB. Trochę nakombinowane w tej A4. Zrobiłem logi 002, 003, 115, 118. Dodam, że przepływka nowa BOSCH, świece 30 tys. Proszę o o ocenę tych logów. Ewentualnie które kanały jeszcze logować. Macie kogoś kto zrobi softa porządnie?

Grupy: 002 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 115 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 118 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jeszcze loga z 033 o kasowaniu błedów, bo wychodzi że pompa paliwa prawdopodobnie pada, przyjrzyj się tez dv czy nie dziurawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ciśnienie paliwa można zmierzyć VAGiem? czy tylko manometrem? Masz jakieś wskazówki jak to ewentualnie zrobić?

---------- Post dopisany at 10:32 ---------- Poprzedni post napisany at 09:44 ----------

Filtr paliwa dawno nie był zmieniany więc może tu jest problem z ciśnieniem. Które kanały warto jeszcze logować oprócz tego 033? Jeżeli chodzi o turbinę to eksperyment mojej konstrukcji. Ponieważ prowadzę serwis turbosprężarek postanowiłem złożyć hybrydę. Mianowicie część gorąca+wirnik od 1.8T BFB, zimna tj. koło kompresji+muszla od 3.0 TDI. Jestem ciekaw jakie są możliwości takiego połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić jeszcze 002+033 i 002+020 ciśnienie tylko manometrem, ale jeszcze mam jeden pomysł sprawdz czy na listwie paliwa masz regulator cisnienia bo w ARY jest, a w bfb regulator jest w filtrze paliwa i tu moze byc problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Dziś sprawdzę i dam znać czy jest regulator.

---------- Post dopisany at 15:52 ---------- Poprzedni post napisany at 11:48 ----------

Sprawdziłem i nie widzę regulatora ciśnienia paliwa. Wygląda to tak jak na zdjęciu poniżej.

DSC_0149.jpg

Zrobiłem również logi grup 002+020 oraz 002+033. Proszę o wypowiedź. Z góry dzięki.

Grupy: 002,020 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 002,033 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie logi robione na Pb. Po czym widać braki w dopływie paliwa jak interpretujesz te wyniki? Jak już wcześniej pisałem f. paliwa bardzo dawno nie wymieniany.

---------- Post dopisany at 16:44 ---------- Poprzedni post napisany at 16:19 ----------

Czy wartości napięcia sondy są prawidłowe? Jakie są normy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że czasy wtrysku bardzo długie jak na serie i korekta sondy maksymalna 25% czyli odczytuje uboga mieszanke, masz lpg może też mieszać w korektach, ale jak rozumiem logi robiłeś po kasowaniu błedów? jeszcze napisz co było dokładnie zmieniane sam blok silnika a osprzet masz cały z bfb tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ARY wraz z osprzętem. Tylko sterownik został z BFB. Logi robione na Pb po uprzednim skasowaniu następujących błędów:

17698 - Coolant Temp Sensor at Radiator Outlet (G83): Signal too Small

P1290 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent

16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold

P0420 - 002 - Lower Limit Exceeded

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik, który mam obecnie w swojej A4 to ARY pochodzący z TT. Zgadza się, że w TT jest wpoprzek.

---------- Post dopisany at 17:22 ---------- Poprzedni post napisany at 17:08 ----------

Z BFB zostały: miska olejowa, sterownik silnika, sprzęgiełko alternatora o ile dobrze pamiętam.

---------- Post dopisany at 17:25 ---------- Poprzedni post napisany at 17:22 ----------

Masz jakieś sugestie gdzie szukać przyczyny ubogiej mieszanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakim sposobem masz cały osprzęt z ary jak turbo masz pewnie ze wzdłuznego listwa wtryskowa chyba z bfb bo w ary jest z regulatorem no i wtryski w ary sa wydajniejsze niz w bfb wiec dziwne że takie długie czasy wtrysków, napisz dokładnie co jest z ary a co z bfb.

---------- Post dopisany at 18:29 ---------- Poprzedni post napisany at 18:25 ----------

Zacznij od sprawdzenia ciśnienia paliwa na listwie manometrem pod obciązeniem tak jak się robi logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ok, czyli wtryski wydajniejsze, coś ewidentnie się dzieje z ciśnieniem paliwa, na tych wtryskach czasy nie powinny przekraczać 14-15ms przy bucie, a wtryski widać ze większe bo z logów co dales na wolnych troche zalewa i koreka minusowa, tak się dzieje po wymianie wtrysków bez korekty w ecu.

---------- Post dopisany at 18:41 ---------- Poprzedni post napisany at 18:38 ----------

Wymien ten filtr jak nie pomoże to sprawdz cisnienie, i bedzie wiadomo co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc dobry człowieku. Zobaczę jaki efekt da wymiana filtra.

---------- Post dopisany 09-11-2013 at 21:42 ---------- Poprzedni post napisany 27-10-2013 at 17:46 ----------

Zastanawiam się nad wsadzeniem regulatora ciśnienia paliwa np. TOMEI oraz wsadzeniu zwykłego filtra bez regulatora wewnątrz co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę że nie ma to sensu , jesli zależy Ci na seryjnej bezawaryjności to wymień filtr paliwa (jest z wbudowanym regulatorem cisnienia paliwa koszt ok 120zl i nie ma co na tym oszczędzać)

potem logi dynamiczne jeszczce raz 002+033 , 004+001 . pewnie wyjdzie co go boli , jesli nadal bedzie plusowa korekta to sprawdzić trzeba bedzie manometrem cisnienie paliwa na listwie podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...