Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falowanie silnik chodzi jak traktor cały drga dużo błędow


ŁukaszA4s

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie przeczyściłem przepustnice była okropnie zasyfiona no i założyłem po czym silnik nierówno zaczął pracować :/ i lekknie pykanie z tłu mika ech podłączyłem pod vaga a przed tym odłączyłem przepływke i na nowo załozyłem i sprawdzam błędy i wyskoczyło mi chyba z 9 błędów co to do cholery jest ?

17833 Zawór oczyszczania układu EVAP (N80) zwarcie Z masą kod ustrki P1425

17955 Zawór regulacji ciśnienia doładowania (N75) zwarcie z masą kod usterki P1547

17525 Obwód podgrzewania sondy lambda rząd 1, czujnik 2 zwarcie z masą P1117

17843 Przekaźnik pompy powietrza dodatkowego (J299) - zwarcie z masą, kod usterki P1435

17829 Elektrozawór wtrysku powietrza dodatkowego (N112) - zwarcie z masą, kod usterki P1421

17697 Zawór sterujący ciśnienia doładowania - N249 - zwarcie z masą, kod usterki P1289

17522 Sonda lambda, rząd 1, czujnik 2 - zbyt wysoka rezystancja wewnętrzna P1114

16486 Czujnik masowego przepływu powietrza (G70) - zbyt niski poziom sygnału P0102

17524 Podgrzewanie sondy lambda, rząd 1, czujnik 1 - przerwa w obwodzie P1116

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17955 Zawór regulacji ciśnienia doładowania (N75) zwarcie z masą kod usterki P1547

??? 1.6 z turbo?

Nie ten dział, odepnij przepływke, usuń błędy przejedź się i sprawdź błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mialem podobny problem u siebie. Silnik przewaznie z rana na zimnym chodzil jak traktor, nie rowne obroty, mialem wrazenie ze chodzi jak by na trzech cylindrach albo jak by go zalewalo bo bylo czuc zapach benzyny. Jak zlapal troche temp to mu przechodzilo ale po pewnym czasie znowu spadek mocy-brak sily i nierowne obroty.

Troche poszperalem na internecie i znalazlem ten artykul (http://www.justanswer.com/uk-car/65re1-audi-a4-audi-a4-1-6-petrol-yr2000-102kmiles-timing-belt-done.html) z ktorego to wynikalo ze mam uszkodzony czojnik ETC czyli czojnik temp. plynu chlodzacego ktory wysyla info do ECU/komputera (zla mieszanka paliwo powietrze przez zle otwarcie przepustnicy czy cos takiego).

Znalazlem kolejny artykul gdzie takowy czujnik sie znajduje (AudiWorld Tech Articles) i pojechalem kupic nowy (24 euro:shock3:) Ucieszony ze znalazlem przyczyne moich problemow bo objawy podobne i wskaznik temp tez mi nie dochodzil do 90stopni, wymienilem i d..a, to samo :facepalm:

Na szczescie przyjechal brat z pomoca i po osluchania kulejacego silnika zaczal od sprawdzenia wtryskiwaczy, sciagal kostki z kazdego i wyszlo ze 2 i 3 cylindry nie pracuja. Szybki test poprzez zamiane miejscami i okazuje sie ze wtryskiwacze pracuja tylko iskry nie ma na tych dwoch cylindrach. Jednak swiece, kable i kopulka byly wymienione na nowe wiec dalsza chwila glowkowania i wyszlo ze wtyczka elektryczna ktora jest zalozona na kopulke musiala miec zasniedziale styki bo po jej zdjeciu i zalozeniu, uwaga w tym miejscu slychac famfary :jerk: tada, dziala wszystko jak trzeba, silnik pracuje rowno i wszystko gra i tanczy:banan:.

Mam nadzieje ze komus sie przyda ten krotki opis i stronki ktore wyszperalem w googlach.

Pozdrawiam

Zdjecie silnika w mojej besti :)

20131125_114149.jpg

---------- Post dopisany 06-12-2013 at 02:43 ---------- Poprzedni post napisany 26-11-2013 at 23:18 ----------

Hej,

Jednak ten taniec troche za wczesnie odstawilem bo jak sie okazalo to problem nastepnego dnia powrocil. Caly czas mnie ta wtyczka zwodzila bo jak silnik zaczynal mi kulec to nia troche poruszalem i wracalo do normy. Jednak ostatnio juz ruszanie wtyka nie pomagalo wiec zdecydowalem sie na zakup nowej cewki mimo tego ze poprzedni wlasciciel podobna ja wymienial w kwietniu.

Wymienilem cewke i jest teraz ok. I tu mam takie pytanko do kolegow.

Czy jest mozliwosc ze ta cewka moze przez jakas wade innego podzesolu dostawac np zle napiecie i po pewnym czasie ta mi tez wysiadzie? Zastanawia mnie to wlasnie ze jezeli faktycznie poprzedni wlasciciel wymienial ja w kwietniu to chyba nie powinna ona tak szybko sie popsuc. Moze koles wiedzial ze jest taki problem i dlatego pogonil maszyne, bo w sumie jak ja kupilem to trzy dni jezdzilem bez zadnych problemow.

Jak macie jakas opinnie na ten temat to chetnie poslucham.

aha i jeszcze dodam ze chyba juz gorszego dostepu do tej cewki to nie mogli wymyslec :facepalm: schowana gleboko z tylu za silnikiem i dodatkowo przykryta przepustnica ktora trzeba bylo demontowac. Porazka

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kupil najtańszy zamiennik żeby tylko auto gadalo i sie sprzedalo.

Wysłane z mojego telewizora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...