Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak dodam gazu to silnik się dławi i drży kopci i gasnie


KarolCK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie auto chodzi na wolnych obrotach wszystko ok gdy dodaje gazu zaczyna sie dławić trzasc i kopcic czasami zgasnie moze ktos juz sie spotkał z takim problemem ?? auto stało na dworze normalnie jezdziło bylem na zakupach itd po 7 godzinach wsiadam i taki psikus co to moze byc ??? z gory dziekuje za szybkie odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz przewód podciśnienia od EGR i zobacz czy nadal bedzie tak samo. Jeśli objawy ustąpią to masz odpowiedź. N18 do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesz sie że pomoglo ;) póki co wsadź w ten wężyk kulke z łożyska albo wkręć śrubkę żeby było zaślepione. EGR zaślep. Od razu wiedziałem że to to bo stało mi się tak samo w zeszłym roku w górach :P Od tamtej pory mam zaślepiony EGR i wsio jest ok więc kup blaszki na allegro bo kosztują grosze i zaślep dziada :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się udało wcisnąć jeszcze tak te blachy że rurka została. Ale trzeba się troche pogimnastykować. Od biedy możesz ją wywalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszedlem na to forum zeby znalezc odpowiedz na ten sam problem. U mnie jest identycznie z tym ze w silniku AVF w passacie B5. Odpala idealnie. Dodaje gazu i odrazu dusi sie drzy. Czasami jak dluzej postoi to wskoczy na chwilke po dodaniu gazu na wyzsze obroty ale pozniej to samo. Ja caly uklad razem z EGR i kolektorem czyscilem kilka miesiecy temu. Ale moze(mam nadzieje) ze to jest wlasnie przyczyna. Na chwil eobecna przeraza mnie wydatek na jakies pompowtryskiwacze itp:/

Wieczorem sprawdze i mam nadzieje ze to ten sam problem co u was byl panowie.

Pozdrawiam:)

---------- Post dopisany at 18:23 ---------- Poprzedni post napisany at 11:08 ----------

EGR sprawdzony i dalej to samo. Odpalam samochod pracuje, wciskam gaz i zaczyna sie dusic. Do EGRa ida dwa wezyki. najpierw odczepilem ten ktory wchodzi do tej malej gruszki ktora chyba steruje klapa- nie pomaga, zalozylem go spowrotem. Odczepilem ten ktory jest na samej gorze- to samo.

Ma ktos jakies pomysly co moge jeszcze sprawdzic? Moze jakas nieszczelnosc gdzies jest? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tys km temu, zawsze zakladam MANNa. Wczoraj samochod odpalil normalnie a po dodaniu gazu wskoczyl troche na obroty ale pozniej mozna wciskac robic z gazem co sie chce a on na poczatku sie dusi a pozniej komputer stara sie utrzymac obroty na ok 900 (tak jak na luzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie pojawia sie żadna kontrolka. Ale ok 2 miesiecy temu jeszcze w lato mialemczasami cos takiego ze, odpalam samochod a on od razu wchodzil na wyzsze obroty. o 150-200 wiecej niz normalnie. I wtedy wlasnie migala kontrolka swiec te. Ale to juz dawno ustapilo. Wtedy wystarczylo wylaczyc i wlaczyc ponownie samochod i ok. A z czym to jest zwiazane?? i czy moze to miec teraz takie objawy? skoro nic sie nie dzialo i nagle zgasl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...