Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylna wycieraczka działa sporadycznie


etines8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem moja wycieraczka nie działa jak powinna, gdy włożę kluczyk do stacyjki przekręcę na zapłon wycieraczka wtedy sama, nie wiadomo skąd włącza się wykonuje parę obrotów i wyłącza się w pozycji prawidłowej albo zacina w dowolnym punkcie. Czasami działa normalnie z pilota koło kierownicy, ale ostatnio próbowałem włączyć ją i słyszę tylko "pstryk" dobiegający z bezpieczników wyciągam bezpiecznik wycieraczek na zapłonie wycieraczka działa chwile. Jakiś czas temu wymieniłem całe ramie na zestaw od Q5 i przed było wszystko ok, dopiero gdy ustawiałem wycieraczkę nie mogłem znaleźć pozycji zerowej, może coś z silnikiem się stało. Macie jakiś pomysł żeby to naprawić domowym sposobem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij osłonę klapy i zobacz czy płyn z niego nie cieknie. Pewnie os zardzewiala zalany i do wymiany. Sprysk działa?

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze jak to tak wyglada. Spryskiwacze działają

---------- Post dopisany 06-11-2013 at 16:56 ---------- Poprzedni post napisany 05-11-2013 at 09:40 ----------

Dopiero teraz miałem chwile żeby to zobaczyć. Jest tak jak mówiłeś środek cały w syfie, kable mokre, uszczelka wypadła. Silnik wydaje się na sprawny, przez tą wódę robiło się zwarcie pewnie dlatego nie działała wycieraczka jak powinna. Jak myślisz jak to osusze, wyczyszczę, nasmaruję i uszczelnię to będzie działać?

IMG_0995.jpg

IMG_0996.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te badziewie podaje płyn na szybę przez oske wycieraczki. Ta os jak zardzewiala i dziurawa to i tak zalejesz przy pierwszym psik psik kaput ;-)

Ja kupiłem nowy Valeo 280 zł. stał. A ty sobie poczytaj co warto bo chlopaki wkladami z długopisów naprawiali itp.

http://www.google.com/search?hl=pl&gl=PL&ie=UTF-8&source=boatbrowser&q=audi+a4+naprawa+tylnej+wycieraczki

http://a4-klub.pl/showthread.php?t=158785

Sony Xperia Tapatalk 4 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 śruby pod klapą trzymają silnik. Nie zapomnij zdjąć ramienia wycieraczki. ;-)

Sony Xperia Tapatalk 4 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemno było ;P nie widziałem tych 3 śrub, ok wszystko zdemontowane jutro zrobię resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś mieć żadnego problemu z demontażem silniczka wycieraczki. Ja próbowałem ratować go czyszcząc dokładnie w środku, ale niewiele pomogło. Kupiłem z Valeo za ok 280zł:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...