Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedziałające spryskiwacze lamp (ksenonów)


kinky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem ze spryskiwaczami lamp ksenonowych. Jest to fabryczny układ. Po kupieniu samochodu nalałem płyn od spryskiwaczy i cały wyleciał przez skryski. Nalewałem tylko trochę płynu, żeby nie uciekał. Dzisiaj wymieniłem spryskiwacze na nowe i nie działają :( Płyn nalany do pełna, nic nie cieknie, a spryski nie wysuwają się. Wycieraczki i spryskiwacze szyb działają, wszystko jest w porządku. Pompka została sprawdzona na krótko, daje duże ciśnienie. Co jeszcze mogę sprawdzić? Co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladam ze swiatla wlaczyles i prad dochodzi do wtyczki pompki:)

sprobuj pare razy spryskac jak to nic nie da to wez wysun recznie jeden sprysk(tylko delikatnie zeby nic nie uszkodzic) druga osoba niech spryskuje

w ten sposob szybciej sie odpowietrzy, jesli zacznie dzialac to zrob to samo z drugim, moze byc tak ze sprysk dziala jak go trzymasz wysunietego -> pompka do wymiany bo jest juz za slaba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, światła były włączone. Próbowałem i na postoju i podczas jazdy. Pompka dawała duże ciśnienie jak podłączyłem na krótko. Zrobiłem tak jak mówiłeś. Odpowietrzyło się. Wysunąłem spryskiwacze i jeden i drugi, brat cisnął, zapaliła się kontrolka na fisie, że niski poziom płynu. Nalałem prawie całe 5 litrów płynu do zbiornika, teraz na pewno jest odpowietrzony i nadal nic. Nie wysuwają się :kwasny:

---------- Post dopisany 14-11-2013 at 06:16 ---------- Poprzedni post napisany 13-11-2013 at 20:50 ----------

Przed chwilą odpaliłem VAG i wszedłem w MCE. Zrobiłem test wyjść (posprawdzało wszystkie żarówki) i spryskiwacze reflektorów napierd*** jak poje**** czyli prąd dochodzi. Tylko dlaczego jak uruchamiam włącznikiem koło kierownicy to pryska tylko na szybę? Może poprzedni właściciel wyłączył jakoś tą opcję? Można jakoś uruchomić to w VCDSie? Dodam jeszcze, że wersja MCE to 8E0 907 279 E – HIGH (spryskiwacze reflektorów, kontrola żarówek)

---------- Post dopisany at 23:48 ---------- Poprzedni post napisany at 06:16 ----------

Z tego co się dowiedziałem muszę zrobić adaptację na kanale 013 w 09 - Central Electric. Trzeba dodać wartość 32. Niestety u mnie w VCDS ten kanał nie jest aktywny. Mam tylko 3 aktywne kanały. 01, 02 i 82. Co zrobić, żeby to dodać?

Channel 013: Wiper Setup

Standard: 115

+001 = Speed Reset

+002 = Short to Plus Monitoring

+004 = Rain Sensor active

+008 = Long Post Wiping after Washing (Drop/Tear Wiping)

+016 = Speed dependent Wiper interval active

+032 = Headlight Washer System active

+064 = Reverse Gear Wiping active

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wcześniej to dzisałało Tobie ?? skoro działa na krótko sprawdź osadzenie pinu 2 który odpowiada za tą pompkę od reflektorów, skoro ciekły ktoś może po prostu to odpiął :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej również nie działały, bo prawie płynu nie było. Nie nalewałem bo i tak by wyciekł. Sprawdzę, ale wydaje mi się, że tam będzie wszystko ok. Gdy zrobiłem test wyjść w VCDS w MCE to spryskiwacze działały. Tylko nie chcą uruchomić się gdy wciskam manetkę. Poprzedni właściciel miał założone DRL jakieś dodatkowe i pewnie wyłączyli opcję spryskiwania reflektorów, bo za dużo płynu im się marnowało :facepalm: Raczej będzie to problem z adaptacją, ale piny jutro również sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długo przytrzymujesz manetkę od sprysków na lampy startuje po jakimś czasie nie od razu ze spryskami szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymałem chyba z minutę, robiłem to po kilkanaście razy, dolewałem płynu na full, z włączonym silnikiem, z włączonym tylko zapłonem, już na wszystkie sposoby i ani drgnie. A pompka na pewno jest dobra i dochodzi do niej prąd bo jednak jak robię test wyjść to spryskuje.

---------- Post dopisany at 18:50 ---------- Poprzedni post napisany at 02:10 ----------

Hmm, tak sobie pomyślałem, że to może przez włącznik świateł? Wyskakuje mi błąd w MCE:

01800 - Light Switch (E1)

27-00 - Implausible Signal

Zmieniłem włącznik od kolegi z B7 i nadal jest to samo. Może on po prostu nie widzi, że światła są włączone i dlatego nie spryskuje?

Włączone postojówki:

postoj_wki.jpg

włączony ksenon (mijania)

ksenon_mijania.jpg

Włączone spryskiwanie:

washer.jpg

---------- Post dopisany 16-11-2013 at 16:58 ---------- Poprzedni post napisany 15-11-2013 at 18:50 ----------

Działa!! Zamieniłem kabelek (żółty) od wtyczki włącznika w inny pin, bo włącznik był z B7 i teraz jest ok. Wszystko działa, błąd zniknął. Nawet przeciwmgielne zaczęły działać.

do zamknięcia/kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego to nie zrobią by wnętrze przed sprzedażą wyglądało ładnie.

Nie ważne czy coś potem będzie działać czy nie, ważny nie podrapany włącznik świateł.

Dzizas.:facepalm:

Ale Nobla ci za to żeś doszedł że to wina tegoż włącznika z B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podłączyć jeszcze na krótko z innego źródła samą pompkę od sprysku i sprawdź wtedy te pompki lubią często robić zwarcie w sobie. Tylko dobrze podłącz żeby nie tłoczyła do zbiorniczka tylko na zewnątrz na spryskiwacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...