Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Urlop na żądanie przy umowie na próbę , czy się należy?


majuDJ

Rekomendowane odpowiedzi

Czy należy mi się tzw. urlop na żądanie i czy mogę z niego skorzystać? Jestem na tzw okresie próbnym 3 miesięcznym, umowa o pracę od 14 października br. do 14 stycznia 2014. Jest to tzw moja pierwsza praca, wcześniej pracowałem tylko na umowy zlecenie.

urlop wypoczynkowy jest tak samo liczony jak urlop na żądanie, czyli za miesiąc pracy 1,5dnia ? Według pracodawcy nie przysługuje mi 1 dzień urlopu na zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urlop na żądanie jest częścią urlopu wypoczynkowego . Po drugie urlop przysługuje po 30 dniach . Czyli mógłbyś .

Ale tak między nami , skoro to Twoja pierwsza taka praca , lepiej by to wyglądało jakbyś dogadał się z pracodawcą niż żądał taki urlop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A urlop bezpłatny ? Bo już 1 dzień wykorzystałem wypoczynkowego? To nie należy mi się przynajmniej 1 dzień na żądanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli pracujesz od 14 to jeszcze drugi Ci się nie należy . Zresztą tu masz linka Prawo do urlopu wypoczynkowego pracownika… - Prawo, porady prawne od 2001 roku - PoradaPrawna.pl

Ale jak mówiłem wcześniej , lepiej się dogadać , że tego dnia potrzebujesz wolne , i że odpracujesz. Bez obrazy ale jak taki świerzak "żąda" to źle to wygląda, no chyba że nie zależy Ci na przedłużeniu umowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej mi nie zależy na przedłużeniu umowy. Bo dostałem odp na forum prawnym

"Art. 153.§ 1.kp. Pracownik podejmujący pracę po raz pierwszy, w roku kalendarzowym, w którym podjął pracę, uzyskuje prawo do urlopu z upływem każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu po przepracowaniu roku.

Na dzień dzisiejszy od 14 listopada masz prawo do 1,66 dnia urlopu wypoczynkowego, w tym 1 na żądanie"

ale chce się jeszcze upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy Ci się dopiero 1 dzień urlopu który już wykorzystałeś. Teraz jeśli chcesz wolne to musisz się dogadać z pracodawcą

albo L4 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tu wychodzi za miesiąc 1,66dni wolnego, a np 4 dni na żądanie w roku podzielić na 1/12 to wychodzi 0,33dnia + 0,66dnia reszty i wychodzi dzień :) To nie wiem tamtą wypowiedź napisała moderator. Więc już nie wiem kto ma racje § Umowa od 14 października, a urlop na żądanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 dni na żądanie to nie jest dodatkowy urlop tylko to jest 4 dni w roku z 20 dni wypoczynkowego.

Czyli licząc po Twojemu to masz 0,66 dnia urlopu w tym 0,13 na żądanie :decayed:

Sraczka może być, wejdź do gabinetu, przedstaw problem i po chwili wybiegnij z gabinetu i wróć za 10 min cały spocony. Sukces gwarantowany :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pewno, jak już napisałem e-maila do kierowniczy i mi napisała wszechwiedząca, że mi się 1 dzień na żądanie nie należy. Tak więc teraz z L4 nie mogę wyskoczyć.

---------- Post dopisany at 18:56 ---------- Poprzedni post napisany at 18:56 ----------

To tamta moderatorka z forum się myli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory należało Ci się 1,66 dnia urlopu, 1 dzień już wykorzystałeś to jako może Ci się jeszcze należeć 1 dzień na żądanie?

Jak nie zależy Ci na pracy to czy na żądanie czy L4 to jeden ..uj i tak sobie nie polepszysz, a jak Ci zależy to nie kombinuj i uczciwie pracuj 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa ciężkie początki pracy :polew: już zapomniałem że można mieć 24 dni urlopu :kox:

1,66 zaokrągla się do 2óch. Czyli powinieneś mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa ciężkie początki pracy :polew: już zapomniałem że można mieć 24 dni urlopu :kox:

1,66 zaokrągla się do 2óch. Czyli powinieneś mieć

20 później 26 :wink:

W tym przypadku się nie zaokrągla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ważna sprawę do załatwienia na uczelni, więc wykształcenie dla mnie jest niż taka pracą z taką "płacą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa ciężkie początki pracy :polew: już zapomniałem że można mieć 24 dni urlopu :kox:

1,66 zaokrągla się do 2óch. Czyli powinieneś mieć

20 później 26 :wink:

W tym przypadku się nie zaokrągla.

ja mam trochę więcej jak 26 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą http://www.pip.gov.pl/pwp/pdf/prezentacja_urlopy.pdf str 54-58 zresztą art 163 kodeksu pracy mówię, że urlop na żądanie nie jest wliczany do planu. Jak myślicie wysłać kierowniczce ten link na e-maila i odnośnik do kodeksu pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ważna sprawę do załatwienia na uczelni, więc wykształcenie dla mnie jest niż taka pracą z taką "płacą"

idz pogadaj , przecież tam pracują ludzie. Powiedz ze odrobisz te godziny , albo szefowi samochód umyjesz , czy coś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ważna sprawę do załatwienia na uczelni, więc wykształcenie dla mnie jest niż taka pracą z taką "płacą"

idz pogadaj , przecież tam pracują ludzie. Powiedz ze odrobisz te godziny , albo szefowi samochód umyjesz , czy coś :wink:

To kierowniczka więc coś innego zaproponuj :polew:

A tak poważnie to idź lepiej się dogadaj jak chcesz chociaż do stycznia tam pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą http://www.pip.gov.pl/pwp/pdf/prezentacja_urlopy.pdf str 54-58 zresztą art 163 kodeksu pracy mówię, że urlop na żądanie nie jest wliczany do planu. Jak myślicie wysłać kierowniczce ten link na e-maila i odnośnik do kodeksu pracy?

Wiesz co to jest "plan urlopowy" :question::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...