Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wzmocnic sygnal stacji radiowych w ori instalacji radia???


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy jest jakis sposob aby poprawic odbior stacji radiowych albo raczej ilosc odbieranych stacji?

U ojca w samochodzie odbiera radio nadajace z czech w swietnej jakosci a kiedy odpale to samo radio w moim samochodzie , ledwo slychac muzyke a raczej szum.Najlepsze jest to ze moje auto postawilem kolo samochodu ojca gdzie to samo radio odbiera rewelacyjnie.Problem nie lezy w tym ze akurat samochod stoi w strefie zaklocen.W calym miescie zle odbiera lub wcale a w drugim samochodzie jest totalnie na odwrot.Poprostu odbiera wiecej stacji radiowych bez problemu.U mnie siedzi ori instalacja rns-e z bose.Nic nie kombinowane czy dokladane.

Czy mozna zamontowac jakis wzmacniacz albo separator ? Kompletnie sie na tym nie znam :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem i jedyne co moge zrobic to wydac kase na nowy wzmacniacz co i tak nie gwarantuje mi poprawy jakosci odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz zrezygnować z ori instalacji antenowej i zamontować własny wzmacniacz i antenę. Ale czy "na pewno" Ci o to chodzi?!:facepalm:

Możesz się umówić z kimś z Twojej okolicy i na chwilę podmienić wzmacniacz i sprawdzić czy to pomoże - bez wydawania kasy.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może doprecyzujesz jakie radio przekładasz bo podanie że masz instalację RNSE wcale nie wyjaśnia jakie masz radio, jakie auto ma twój ojciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co to jest rns-e ?

Niczego zmieniac nie bede...wyciagalem dzis rns-e zeby dostac sie do panelu klimy.Zalozylem navi spowrotem wlaczam radio a tu szum i strzelanie.Podlaczam vaga ,wyskakuje blad

00858 Connection; Radio ZF Output to Antenna Amplifier 011 Open Circuit.

Wszystko podpiete.prawdopodnie szklak trafil diversity.Nie moge tylko doksc dlaczego.Wpialem iso fm w miejsce iso diversity i gra ok ale z gorsza jakoscia i czesto bez stereo:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to jest rns-e mam w aucie i nie raz ludziom je naprawiałem.

Zasilanie wzmacniacza antenowego idzie głównym kablem FM. Jeśli kable wpiąłeś gdzie indziej niż to przewidziane to oczywiste że nie będzie działać bo wzmacniacz nie będzie zasilany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co to jest rns-e ?

Niczego zmieniac nie bede...wyciagalem dzis rns-e zeby dostac sie do panelu klimy.Zalozylem navi spowrotem wlaczam radio a tu szum i strzelanie.Podlaczam vaga ,wyskakuje blad

00858 Connection; Radio ZF Output to Antenna Amplifier 011 Open Circuit.

Wszystko podpiete.prawdopodnie szklak trafil diversity.Nie moge tylko doksc dlaczego.Wpialem iso fm w miejsce iso diversity i gra ok ale z gorsza jakoscia i czesto bez stereo:kwasny:

Mariusz , nie wpiąłeś anteny fm do rns'a w miejsce diversity tylko w miejsc fm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co to jest rns-e ?

Niczego zmieniac nie bede...wyciagalem dzis rns-e zeby dostac sie do panelu klimy.Zalozylem navi spowrotem wlaczam radio a tu szum i strzelanie.Podlaczam vaga ,wyskakuje blad

00858 Connection; Radio ZF Output to Antenna Amplifier 011 Open Circuit.

Wszystko podpiete.prawdopodnie szklak trafil diversity.Nie moge tylko doksc dlaczego.Wpialem iso fm w miejsce iso diversity i gra ok ale z gorsza jakoscia i czesto bez stereo:kwasny:

Mariusz , nie wpiąłeś anteny fm do rns'a w miejsce diversity tylko w miejsc fm.

Marek.wlasnymi dlonmi przekladales u mnie antene fm w miejsce gdzie byl wpiety diversity.

Inaczej nic nie gra.Dzis to jeszcze sprawdzalem.Diversity wypiete a w to miejsce wpieta antena fm.

Przewody nie sa uszkodzone jak sugerowales :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh pierdoły opowiadasz. Już jak to przekładałem to myliłeś się....:decayed: Co prawda sprawdzaliśmy podpięcie anteny fm w miejsce diversity ale nic nie grało więc włożyłem antenę fm w miejsce fm i tak masz to tam wsadzone :wink: i tak też było wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh pierdoły opowiadasz. Już jak to przekładałem to myliłeś się....:decayed: Co prawda sprawdzaliśmy podpięcie anteny fm w miejsce diversity ale nic nie grało więc włożyłem antenę fm w miejsce fm i tak masz to tam wsadzone :wink: i tak też było wcześniej...

Dziwne ze jak wtyki iso byly w na swoich miejscach to nic nie gralo a po przelozeniu radio gra .

Ale jak uwazasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...