Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypiące uszczelki drzwi


SylverStone

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie na pewno nie tylko ja borykam się z tym problemem,a mianowicie ze skrzypiącymi (uszczelkami?) drzwiami przednimi.Słychać to przy ruszaniu,jakby całe drzwi drgały i uszczelka o uszczelkę tarła.Jadąc po kostce brukowej to w środku słychać to nagminnie.Zarówno z lewych jak i prawych drzwi.Próbowałem regulować ramkę,drzwi podkładkami,czy sam rygiel ale nic to nie pomaga.Smarowanie uszczelek pomaga na parę dni,po czym problem powraca.Otwierając lekko drzwi i ruszając góra dół nie czuć luzów.Czy ktoś z tym walczył?

Czy może ktoś zamieścić zdjęcie z zewnątrz dobrze wyregulowanej ramki szyby?Przylegania do karoserii,bo może za wysoko ją podnoszę?.Jak z zewnątrz dociskam szyby,drzwi to także słychać to gumowe skrzypienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tylko że już to robiłem,jak nie silikonem,to wazeliną kosmetyczną.Czytam i nie tylko w Audi jest ten problem bo w Bmw ,czy innych niemieckich także.Winne w dużej mierze są filcowe uszczelki wokół okien a w audi ten filc chyba też jest na uszczelkach górnych drzwi jak się nie myle? Tylko jedni piszą odtłuścić inni posmarować ludwikiem,gliceryną czy innymi tłustymi środkami.Fakt w środku szyb nie smarowałem nic.Czy pierw uszczelki czyściliście ?Bądz ten zamsz jakoś?

A czy ktoś próbował oklejać miejsca styku uszczelki drzwiowej z karoserią? Posiadam zamsz w rolce szerokości 2cm,może gdyby tym okleić miejsce styku to problem by znikł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tematy podobne,jednak ręce opadają.Trudno oczekiwać po parunasto letnim aucie by chodziło jak z fabryki ale w hondzie z 91r. nie miałem takiego problemu ba nawet nie smarowałem uszczelek:)Mam pomysł by w karoserii nad gumową uszczelką przykleić ten filc,a także na bok słupka,a dodatkowo przemyć wszystkie uszczelki i pociągnąć olejem,te zewnętrze jak i te w szybie...Zawsze sądziłem że te filcowe są zdecydowanie lepsze niż gumowe a wychodzi na odwrót że to prawdopodobnie one skrzypią.Jak to nie pomoże to już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia regulacji zawiasów i rygla.Czy żeby podnieść drzwi trzeba oba zawiasy poluzować czy tylko dolny? Czy na drzwiach czy na karoserii,i podobno pod jakąś śrubą jest jeszcze śruba regulacyjna?A odnośnie rygla,są kreski pod które możesz wyregulować ale dokręcając i tak rygiel ustawia się pierwotnie bo śruby centrują rygiel.

Czy mógłby ktoś poratować zdjęciem rogu przy lusterku z widokiem na uszczelki i te poziome jak i te skośne? Dużo by mi to pomogło jak ma być ustawiona ta ramka i jak mają przylegać uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak tam uporałeś się ze skrzypieniem ??

podklejałeś ten zamsz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z skrzypiąca uszczelką klapy bagażnika, jak jake po nierównościach to tak skrzypi, że musze radio dawać głośniej :facepalm: czy ktoś uporał się i ma sprawdzony sposób na skrzypiące uszczelki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...