Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pytanie o sonde ?


xXPiotrekXx19

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam male pytanko dzisiaj podłączyłem vaga i dziwiło mnie takie skakanie sondy czy ona powinna się tak zachowywać czy coś jest nie tak obroty są jałowe czasami dodałem lekko gazu dołączam filmik

WRZUTA - MOV 0221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co tu wkleiłeś to akurat korekta sondy lambda. Na wolnych obrotach wartości powinny zmieniać się raz na plus raz na minus jak najbliżej 0.

U Ciebie widać, że wartości idą bardziej na bogato. Ponadto temperatura cieczy trochę za niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kolego na w której grupie mogę sprawdzić sondę . a jeśli chodzi o temperaturę to powinno stać cały czas na 90 stopni czy jak się załączy wiskoza to mogą spaść bo tu u mnie akurat załączyła się wiskoza podczas filmiku.

---------- Post dopisany at 22:37 ---------- Poprzedni post napisany at 22:20 ----------

a jak by było coś z sondą lub za bogata mieszanka to powinno wywalić błąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grupie 001 masz korektę lambdy, a napięcie możliwe, że będzie w grupie 007. Temperatura powinna być cały czas powyżej 90*C.

Z błędami to różnie bywa nie zawsze wyskakują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli u mnie jest coś z czyjnikirm temperatury

---------- Post dopisany 29-11-2013 at 20:10 ---------- Poprzedni post napisany 26-11-2013 at 23:52 ----------

witam ponownie temperatura tak jak dzisiaj po przejechaniu około 10 km i podłączyłem vaga i było 91 ale za moment 90 a jak przygazowałem i wiskoza sie na moment załączyła to spadło do 88.5 czy to tak powinno być. te wartości w % od lambdy w bloku pomiarowym 001 cały czas skaczą i praktycznie cały czas na minusie tak jak na filmiku wyżej na obrotach jałowych oczywiście a znalazłem też blok gdzie pokazywało napięcie i nie przekraczało 0.1 v tylko skakało 0.08 i aż do 0.80 v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...