Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PB World Natural Look i zonk


ppa4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zakupiłem dressing jak w temacie, nigdy w życiu wcześniej nie używałem takich środków, więc wpadłem na genialny pomysł że najpierw nasmaruje stare autko zanim przejdę do audi ... No i miałem farta ...

Wziałem PB, ręcznik z microfibry, wylewałem PB na microfibrę bez przesady ale też pewnie nie małe kropelki, no i tą MF smarowałem plastiki i pseudogumy w moim staruszku. COśtam też tą MF rozsmarowywałem, obleciałem też kierownicę i gałki ...

Następnego dnia jak wsiadłem i pojechałem, to ręka mi z dźwigni biegów się ześlizgiwała, tak samo z kiery ... jak dłużej trzymałem rękę w jednym miejscu to czułem jakby lepkość ... na kokpicie widać było wyspy bardziej błyszczące ...

Co zrobiłem źle ?? Za duźo PB? polerka inną MF i dużo więcej - bałem się że jak za dużo będę polerował to wszystko zetrę ... ??

Zgłupiałem ... a jak próbowałem mokrą ścierką kierę odszorować, to dopiero było zabawa ;]

Jak to zrobić dobrze ? Po PB gumy i plastiki będę raczje błyszczące niż matowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą rzeczą którą powinieneś zrobić to przygotować powierzchnię pod aplikacje środka, a 2 rzecz to fakt że takiego środka nie stosuje się na kierownice pedały i gałkę zmiany biegów - na takie rzeczy są inne środki aby powierzchnia po nich nie była śliska :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze teraz wiedziec! Przygotowalem szmata z woda i siakims plynem ... nie bardzo??

A PB jest zarowno do matowych gumoplastikow jak i blyszczacych plastikow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , do wszelakich tworzyw sztucznych w aucie , używam w swojej b6 i jest jak najbardziej ok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo tego trzeba uzywac i duzo polerowac sucha microfibra??

Jakie apc polecacie, najmniej szkodliwe dla sieroty detailingowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valet pro interior all purpose , ja wlasnie dlatego nie lubie i nie uzywam dressingow itp . Meguiars quick interior lub gtechniq najlepiej mi pasuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jak widać frycowe zapłacić :/ Ten Valet pro ma zapach, potem PB zapachowe, może wyjść mniej lub bardziej przyjemny mix :/

Przed dressingiem trzeba koniecznie cleaner ? Może jakiś bezzapachowy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner jest pod wosk. Mix zapachowy ewentualnie w czasie pracy - to nie sa "aromaty", ktore beda sie utrzymywaly we wnetrzu dluzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to ja już nic nie rozumie ... Mam ten nieszczęsny PB, co przed nim powinienem użyć i czy jest to niezbędne ?? Dzięki

PB to chyba nie wosk, a APC to myslalem ze to okreslenie cleanera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianem cleanera okresla sie srodki dedykowane do czyszczenia lakieru i przygotowania przed nalozeniem wosku. Co prawda APC to tez rodzaj cleanera - w koncu czysci:wink:, ale zeby nie robic zamieszania APC to APC a cleaner to wyjasnilem na wstepie. PB to jeden z lepszych dresingow. Najpierw czyscisz elementy przy pomocy APC, pozniej zabezpieczasz PB. W przeciwnym razie nieco karykaturalnie to jakbys zapastowal ublocone buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ostrożnie z tym APC! Jak miałeś taką wpadkę z NL to poczytaj o proporcjach dawkowania APC. Żebyś farby nie ściągnał :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz już się naprawdę cykorze ...

---------- Post dopisany 04-12-2013 at 10:19 ---------- Poprzedni post napisany 03-12-2013 at 13:08 ----------

Jaki maksymalnie neutralny i bezpieczny APC polecacie ?? Może być troszkę droższy ale oby bezpieczny i jeśli nierozcieńczalny to też na plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie surf city garag dash away.

Jak ci PB za mocno błyszczy to znaczy ze pod nim jest nadal brudź

nie wiem ale chyba nie istenieja neutralne apc. Ja korzystam z gul javel , cyclone i autosmart'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem ostatnio z tego

4NANO PREDATOR 1L - APC - ShowCarShine - Detailing Shop

bardzo przyjemnie się pieni. Widać od razu jak zaczyna pracować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...