Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] 3.0 V6 Automat - jakie spalanie + jakie mody?


Norbunio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Brat nosi się z zamiarem kupna A4 2003r 3.0 V6 Quattro automat. Wszystko jest super, jedyne wątpliwości mamy co do skrzyni automatycznej-jak to jest w A4? Trzeba się jej bac czy można spac spokojnie ? Nasze wątpliwości biorą się stąd że żaden z nas zawsze miał manual. Auto będzie służyło do jazdy po mieści, bez większych szaleństw. Jeżeli ktoś ma doświadczenia co do spalania tego modelu proszę o info-ta kwestia nie jest priorytetowa ale spalanie rzędu 20l w mieście pewnie przyczyni się do wyboru 1.8TQ:) Proszę również o info czy w jakiś sposób można podnieśc moc tego modelu. Układ wydechowy coś da? Mody też nie są sprawą priorytetową lecz chcielibyśmy wiedziec na zaś.

Wiemy że 1.8 T można bardziej dłubnąc i będzie latała równie dobrze, lecz póki co mocno się zastanawiamy nad 3.0 quattro bo to też super bryka;)

p.s. długo mnie nie tu nie było ale niebawem szykuje się zmiana z A3 na A4/S4 :) Jeszcze tylko pare miesięcy...

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w okolicach 15-17L ze wskazaniem na tą drugą wielkość(automat)

Skrzyni nie należy się bać.

Mody... żadne nie wchodzą w rachubę, bynajmniej wydane pieniądze nic nie wniosą, poza ich brakiem w kieszeni :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za info, dokopalem się też danych że 3.0 w automacie ma jakieś 8.9 do 100km/h - to niezbyt dobry wynik. No ale coś za coś, chociaż ciężko byłoby się wytłumaczyc kolegom że jakiś tylko zwirusowany klekot mnie objechał:P

z modów zrobiłbym tylko wydech, takie V6 musi fajnie grzmiec:) chociaz z drugiej strony nie jest to maly wydatek a przyrost niewiadomo czy odczuwalny.

Osobiście jestem i tak za doladowanym motorem.

reasumując dobry, wygodny wózek do miasta.

UZUPEŁNIJ PROFIL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...