Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1,8t AEB] Problem z wolnymi obrotami


Semano

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze,

Mam ostatnio problem z wolnymi obrotami w moim Audi. Na zimnym silniku zdarza się czasem, że na chwilę spadają, ale zaraz potem wszystko wraca do normy - takie pojedyncze wahnięcia wskazówką obrotomierza. Irytujące zjawiska zaczyna się jednak po rozgrzaniu silnika. Kiedy wrzucę luz w czasie jazdy obroty stają na 1500, czasem wahają się 1300-1800, a po pewnym czasie (1-10 sek) spadają do normalnych. Na postoju po przegazowaniu sytuacja wygląda podobnie, ale wtedy obroty normalizują się nieco szybciej. Po otwarciu maski sprawa wygląda tak, że po bujnięciu przepustnicą i jej puszczeniu, kiedy obroty są podwyższone silnik krokowy cały czas wykonuje nerwowe ruchy próbując ją ustawić, a po jakimś czasie puszcza i sytuacja się normalizuje.

Przepustnica wyczyszczona kilka dni temu (problemy pojawiają się od 2-3 tyg), przepustnica zaadaptowana VAGiem, brak jakichkolwiek błędów.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klejk robiłem wszystkie podciśnienia rok temu. Odma była całkiem urwana, a i tak zachowywał się wtedy dużo lepiej niż teraz..

---------- Post dopisany at 08:53 ---------- Poprzedni post napisany at 08:48 ----------

Miałem podobnie i była padnięta sonda .

Jak sprawdzić sondę? I czy nie powinna wywalić jakiegoś błędu?

---------- Post dopisany 08-12-2013 at 18:36 ---------- Poprzedni post napisany 06-12-2013 at 09:00 ----------

sonda_lambda.jpg

To jest wykres pracy sondy lambda. Zakres wskazań od 0,01V do 0,85V, a pokazany czas to ok 2 minuty jazdy. Czy mogę przyjąć że sonda lambda jest sprawna czy to za mało danych? Na czerwono zaznaczyłem okresy hamowania silnikiem, na żółto okresy złej pracy silnika na podwyższonych obrotach. Czy da się coś jeszcze z tego wywnioskować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat silnik AEB 95 rok, mam taki problem ze gdy wrzucę na luz podczas zmiany biegu obroty zawieszają się na około 1700rpm spadają dopiero gdy zatrzymam auto, po odpięciu czujnika prędkości w skrzyni ten problem znika, komputer nie pokazuje żadnych błędów. Podmieniony był przepływomierz (różnił się jedną cyferką) sprawdzona rezystancja czujnika cieczy, wymieniony zawór DV bo się rozszczelnił, sprawdzone podciśnienia, wyczyszczona przepustnica której nie da się zaadoptować VAG-iem. Kupiłem drugą przepustnicę ale na tej wyskakuje błąd 16505 (da się ją zaadoptować)( gość od którego ją kupiłem zarzeka się ze u niego auto chodziło bez zarzutu) i teraz obroty zawieszają sie przez pierwsze dwa kilometry po odpaleniu zimnego silnika. szukać nastepnej przepustnicy?? czy szukać problemu gdzie indziej?? i co wspólnego ma z tym wszystkim czujnik prędkości samochodu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...