Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Temat odnośnie kół do Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich ! Mam plan zakupu nowych felg bo mam podstawowe 16" i nie wygląda to pięknie... Chciał bym zakupić 18" oryginalne od audi tylko czy na normalnym zawieszeniu to nie będzie wyglądało jak wóź drabiniasty ? I jak orientacyjnie ceny używanych felg oryginalnych się układają tych w dobrym stanie ? Ile powinnienem liczyć na wydatek ? Pozdrawiam, Wojtek

Opublikowano

jak wóz drabiniasty wygladaja 16" bo masz duzy balon. Do 18" musisz kupic gume 245/40 albo 225/45 (zależnie jakiej szerokości kupisz obręcz) i będzie gitara. Ładnie siedzią ori 18" od A5 bo maja ET29 a nie ET 45 jak w B8. Zwiększa się rozstaw kół i auto wygląda masywniej. Na ładną 18" powinieneś liczyc przynajmniej 2000PLN, albo polować na promocje bo czasem cos ładnego ale nie zawsze legalnego :/ trafia na rynek.

Edytowane przez edraven

Opublikowano

jak wóz drabiniasty wygladaja 16" bo masz duzy balon. Do 18" musisz kupic gume 245/40 i będzie gitara. Ładnie siedzią ori 18" od A5 bo maja ET29 a nie ET 45 jak w B8. Zwiększa się rozstaw kół i auto wygląda masywniej. Na ładną 18" powinieneś liczyc przynajmniej 2000PLN, albo polować na promocje bo czasem cos ładnego ale nie zawsze legalnego :/ trafia na rynek.

Dzięki za odpowiedz :) A co to znaczy ET 29 itp ? Zielony jestem :(

Opublikowano

Ja do swojej kupowałem felgi MAM zamawiałem z niemiec 425 jurków z wysyłką o ile pamietam, gdzieś wcześniej są zdjęcia auta.

A ET29 to głębokość osadzenia felgi,nie kombinuj tylko bierz fele z ET29 lub ET30 innych nie bo albo wylezą za budę albo się schowają.

Opublikowano

Ja do swojej kupowałem felgi MAM zamawiałem z niemiec 425 jurków z wysyłką o ile pamietam, gdzieś wcześniej są zdjęcia auta.

A ET29 to głębokość osadzenia felgi,nie kombinuj tylko bierz fele z ET29 lub ET30 innych nie bo albo wylezą za budę albo się schowają.

A ten samochod nie będzie troche glupio wygladał na 18" z tym zwykłym zawieszeniem ? I jeszcze jakie opony polecacie ? Segment średni nie najsłabsze ani nie najlepsze :)

Opublikowano

co dla Ciebie znaczy głupio? będizesz miał felge i opone dopasowaną tak jak dopasowane masz teraz 16". Czyli dystans miedzy błotnikiem a oponą będzie taki sam. 18" na 1BA wygladają ładnie, możesz byc spokojny. :)

Opublikowano

co dla Ciebie znaczy głupio? będizesz miał felge i opone dopasowaną tak jak dopasowane masz teraz 16". Czyli dystans miedzy błotnikiem a oponą będzie taki sam. 18" na 1BA wygladają ładnie, możesz byc spokojny. :)

No dobra to zaczynam twarde poszukiwania, jak kupie i wsadze to jakaś fote wrzucę :D

Opublikowano

Z mojej strony dodałbym tylko tyle że felga od A5 ma 8,5J i nie każda opona 225/45 ładnie się na niej prezentuje. Zawsze możesz ogarnąć typową 8J felge od B8+dystans 20 mm.

Edytowane przez Kaju77

Opublikowano

Ja nawet powiedziałbym że 225 na felge 8,5J (szerokość 8,5 cala) nie powinna byc zakładana bo opona jest naciągnięta na obręcz i źle wygląda i będzie źle sie jeździło. Także decydując sie na koło od A5 decydujesz sie na opone 245 ew 235 9ale ta raczej nie jest polecana do b8)

Opublikowano

Ja nawet powiedziałbym że 225 na felge 8,5J (szerokość 8,5 cala) nie powinna byc zakładana bo opona jest naciągnięta na obręcz i źle wygląda i będzie źle sie jeździło. Także decydując sie na koło od A5 decydujesz sie na opone 245 ew 235 9ale ta raczej nie jest polecana do b8)

No ja myslalem nad 245 bo tak najczęściej jest na tych felgach z tego co zaobserwowałem.

Opublikowano

Stąd właśnie moja sugestia aby przy zwykłym zawieszeniu rozważyć oponę 225/45, 8J. Takie kolo zdecydowanie ładniej wypełni nadkola.

Edytowane przez Kaju77

Opublikowano

Stąd właśnie moja sugestia aby przy zwykłym zawieszeniu rozważyć oponę 225/45, 8J. Takie kolo zdecydowanie ładniej wypełni nadkola.

To fabryczne 18" od audi a4 b8 miały pakowane 225 opony ?

Opublikowano

ale opona 225/45/18 jest większa na średnicy od 225/55/16 raptem o 6mm a 245/40/18 nie różni się prawie w ogóle. Moim zdaniem 6mm nie robi żadnej różnicy na średnicy.

Opublikowano

Zarówno 225/45 jak 245/40 jest homologowana przez Audi

Opublikowano

ale opona 225/45/18 jest większa na średnicy od 225/55/16 raptem o 6mm a 245/40/18 nie różni się prawie w ogóle. Moim zdaniem 6mm nie robi żadnej różnicy na średnicy.

Zgadzam się, faktycznie to tylko 6mm, jednak przy okazji przymiarek felg dla siebie testowałem i jedne i drugie. 225/45 wyglądało (zaznaczam...to tylko moja subiektywna opinia) lepiej. Może kubatura testowanych opon miała na to wpływ? Nie wiem.
Opublikowano

Dla tej felgi musisz sie nastawiać na 245/40. Ładne koło :) Polecam tez 8T0 601 025 E, ja na takich jeżdżę.

Opublikowano

Dla tej felgi musisz sie nastawiać na 245/40. Ładne koło :) Polecam tez 8T0 601 025 E, ja na takich jeżdżę.

i nawet są dostępne na forum http://a4-klub.pl/index.php?/topic/302000-felgi-ori-a5-18-cali-85j-et-29/

http://allegro.pl/oryginalne-felgi-audi-a5-s5-a6-a8-s-line-18-8t0-i4981437340.htmlja na takie cos poluje, ale tu widze, że szerokość felgi 8,5 cala czyli 245/40 takie opony ?

za te siano zdecydowanie wolałby zainwestować w te felgi... http://a4-klub.pl/index.php?/topic/301431-ori-audi-a5-s5-rs5-19/z miłą chęcią zamieniłbym na moje :banan:

Opublikowano

te mi też się bardzo podobają! Sam polowałem, ale cenowo nie były w zasiegu jak kupowałem no i to jest 19", są podobne w rozmiarze 18" też.

Opublikowano

te mi też się bardzo podobają! Sam polowałem, ale cenowo nie były w zasiegu jak kupowałem no i to jest 19", są podobne w rozmiarze 18" też.

No te są super ale też poza moim zasięgiem. Ja chce wydać do 2500 zł.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.