Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komunikat OLDRUCK - silnik nie pali - proszę o pomoc


tomasz_79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z autem i proszę o pomoc. Otóż, po nocy na zewnątrz auto nie chce odpalić - rozrusznik kręci jak zawsze. Po próbie odpalenia na wyświetlaczu pojawia się komunikat z olejarką OLDRUCK. Czytałem na ten temat w necie i chodzi o ciśnienie oleju. Naczytałem też, że powodem może być olej i filtry ale wszystko zawsze na czas wymieniałem. Sprawdzając miernikiem gdzie może być przyczyna wyszło że do świec nie dochodzi napięcie (chyba że tak ma być - nie znam się na tym i może banalne pytanie ale wolę się upewnić). Różnie inni piszą, że czujnik ciśnienia oleju, czujnik temperatury. Co byście proponowali? samemu coś spróbować małego zrobić czy zaholować do mechanika?

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wilgoć mu zaszkodziła i "nie widzi" ciśnienia oleju. Spróbuj odłączyc wtyczkę z czujnika pod filtrem oleju i zapiąć z powrotem. A najlepiej zdjąć pokrywę zaworów i niech ktoś pokręci rozrusznikiem - będziesz widział czy podaje olej na wałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten sam problem ,tylko moge odpalić auto i tak jeżdze.Powodem może być spalony licznik.Czy u ciebie jest podświetlenie iluminacji kokpitu i słychac przekaznik od kierunków,bo u mnie tego niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym zaczął od najprostszego czyli od stanu akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz długo kręcić a auto nie odpali to po pewnym czasie zapali się komunikat oildruck i pewnie też kontrolka ciśnienia oleju miałem tak parę razy w autach vag gdy zapowietrzony był układ paliwowy, pytanie czy auto w końcu odpala czy nie , drugie pytanie jeśli nie odpala czy zapala Ci się kontrolka od świec żarowych na jakiś czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jeśli chodzi o akumulator to wszystko z nim ok bo jest roczny i napięcie też ok. kontrolka świecy zapala się na ok sekundę - auto w ogrzewanym garażu.

cyt: podświetlenie iluminacji kokpitu i słychac przekaznik od kierunków - wszystko ok.

cyt; Może wilgoć mu zaszkodziła i "nie widzi" ciśnienia oleju. Spróbuj odłączyc wtyczkę z czujnika pod filtrem oleju i zapiąć z powrotem. A najlepiej zdjąć pokrywę zaworów i niech ktoś pokręci rozrusznikiem- jeszcze nie próbowałem.

Dziś auto odpaliłem z kolegą za pomocą psiknięcia PLAKU do wlotu powietrza i niby ok bo kontrolka OLDRUCK już się nie zapala ale zauważyłem że mocniej kopci tzn. na wolnych obrotach jest normalnie a gdy przy gazuję to jest spora chmura zbliżonego do białego koloru dymu z tłumika. silnik jak na razie odpala normalnie i podczas pracy zachowuje się jak zwykle tzn. równo pracuje bez dziwnych dźwięków itp.

Jaka może być przyczyna tego dymienia?

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten sam problem ,tylko moge odpalić auto i tak jeżdze.Powodem może być spalony licznik.Czy u ciebie jest podświetlenie iluminacji kokpitu i słychac przekaznik od kierunków,bo u mnie tego niema.

miałem dokładnie ten sam objaw i do tego nie działał mi obrotomierz i już myślałem ze mam spalony licznik i szukałem nowego ale w między czasie dostałem kontakt do elektronika i okazało sie ze z licznikiem jest wszystko ok tylko posypał sie program... gość pomieszał poprogramował i wszystko działa bez lutowania bez wymiany licznika.... a zrobiłem to sobie sam podłączając podgrzewanie foteli odpiąłem na ułamek sek. zacisk 30 i poszło... p.s. pykanie kierunków jest nie od przekaźnika tylko od speakera w liczniku. W twoim przypadku kontrolka oleju bedzie sie swiecic bo na rozruszniku nie jestes w stanie nadac takich obrotów silnika zeby cisnienie wyszlo ponad 0,2 bara i po prostu fizycznie tego cisnienia niema i ta kontrolka nie pojawia po dłuższym kreceniu.. gorzej jak miga dalej po odpaleniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...