Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpie i nie chce iść przy dodawaniu gazu


emylo87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam A4 1.8T [APU] Pb+Lpg. Od jakiegoś czasu auto po dodaniu gazu potrafiło kilkukrotnie lekko szarpnąć i dopiero ciągnęło (działo się tak przy obrotach do 2200, powyżej tego nie było) zarówno na benzynie jak i na gazie. Dzisiaj auto po dodaniu gazu strasznie szarpie i nie chce jechać. Dzieje się tak na benzynie jak i na gazie, z tym że na benzynie ustępuje po przekroczeniu ok 2300 obrotów natomiast na gazie jest znacznie gorzej i ciągnie dopiero gdy obroty są powyzej 3 tys. Gdy jadę ze stałą prędkością bez przyspieszania jest ok. na Pb i lpg, lekkie dodanie gazu i masakra szarpie, nie ma mocy. Dodam że świece są nowe. Macie jakieś sugestie??? Wiem że pod kompa trzeba, ale dopiero jutro będę coś szukał a chciałbym się chociaż rozeznać co to może być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany:banan:, po przewertowaniu forum moje podejrzenia padły na jedną z cewek zapłonowych. Kupiłem więc nową i zacząłem podmieniać każdą z kolei, po podmiance trzeciej gdy moje nadzieje już upadały okazało się że winna była cewka na czwartej świecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś wykręcić świece i sprawdzić jak wyglądają. Po nich też często można poznać która cewka padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo 1.8t LPG, pojechałem do mechanika powiedzial że gaz , pojechałem do gazownika , powiedział że cewka któraś,  bo to bardzo dobre silniki , ale lubią padać cewki .Pojechałem  do sklepu kupilem wszystkie cztery sztuki Ngk , każda 124zl , warto kupić nowe .Jak ręką odjął,  silnik ożył,  nie szarpie ma moc , cis pięknego. Temat zamykam i Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...