Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skąd pociągnąc PLUS do NIEORI radia?


Kuba A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam problem. Dołożyłem żonie do A4 rok 2001 nieoryginalne radio mialo byc koniecznie na USB - kobiety.... Tyły już uruchomiłem i sygnał radia też dobrze ściągam teraz tylko pozostał mi problem żeby zrobić tak aby radio grało tylko z włączonym zapłonem jak ORI skąd musiałbym pociągnąć PLUS? Ma ktoś może jakieś fotki? Czekam na podpowiedź!!

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej weź z listwy nad nogami kierowcy. Weź miernik i na którymś styku/śrubie pojawia sie +12V po przekręceniu kluczyka. Pozatym stały plus bedziesz miał pewnie na żółtym przewodzie w radiu (zależy od marki) a tylko ten sterowania bierz z +12V po stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony cienki przewód w wiązce do stacyjki.Znajdziesz go po odkręceniu obudowy pod kierą.

Włacza radio na pierwszej pozycji,wyłącza po wyciągnięciu kluczyka.

U siebie mam to puszczone przez przekaźnik bo mam CB,radio DVD oraz dodatkowe gniazda na zapalniczkę

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony cienki przewód w wiązce do stacyjki.Znajdziesz go po odkręceniu obudowy pod kierą.

Włacza radio na pierwszej pozycji,wyłącza po wyciągnięciu kluczyka.

U siebie mam to puszczone przez przekaźnik bo mam CB,radio DVD oraz dodatkowe gniazda na zapalniczkę

Tapatalk

Pytanie tylko po co mnożyc przekaźniki jak masz nad nogami kierowcy przekaźniki i miejsce gdzie można sie wkręcić kabelkiem z oczkiem na śrubę gdzie pojawia się +12V po przekręceniu kluczyka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony cienki przewód w wiązce do stacyjki.Znajdziesz go po odkręceniu obudowy pod kierą.

Włacza radio na pierwszej pozycji,wyłącza po wyciągnięciu kluczyka.

U siebie mam to puszczone przez przekaźnik bo mam CB,radio DVD oraz dodatkowe gniazda na zapalniczkę

Tapatalk

Pytanie tylko po co mnożyc przekaźniki jak masz nad nogami kierowcy przekaźniki i miejsce gdzie można sie wkręcić kabelkiem z oczkiem na śrubę gdzie pojawia się +12V po przekręceniu kluczyka :wink:

Próbowałeś tu podłączać??

Owszem bedzie działać ale tylko jak będą zegary świecić, czyli zapłon.

Chcąc posłuchac radia na postoju trzeba włączyć na zapłon - dodatkowe obciążenie akumulatora

Przekaźnika nie trzeba jak tylko radio bedzie podłączone

Oczywiście każdy zrobi jak chce

W B6 nie ma wyprowadzenia na bezpieczniki 1 pozycji kluczyka tak jak było w B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony cienki przewód w wiązce do stacyjki.Znajdziesz go po odkręceniu obudowy pod kierą.

Włacza radio na pierwszej pozycji,wyłącza po wyciągnięciu kluczyka.

U siebie mam to puszczone przez przekaźnik bo mam CB,radio DVD oraz dodatkowe gniazda na zapalniczkę

Tapatalk

Pytanie tylko po co mnożyc przekaźniki jak masz nad nogami kierowcy przekaźniki i miejsce gdzie można sie wkręcić kabelkiem z oczkiem na śrubę gdzie pojawia się +12V po przekręceniu kluczyka :wink:

Próbowałeś tu podłączać??

Owszem bedzie działać ale tylko jak będą zegary świecić, czyli zapłon.

Chcąc posłuchac radia na postoju trzeba włączyć na zapłon - dodatkowe obciążenie akumulatora

Przekaźnika nie trzeba jak tylko radio bedzie podłączone

Oczywiście każdy zrobi jak chce

W B6 nie ma wyprowadzenia na bezpieczniki 1 pozycji kluczyka tak jak było w B5

:shock3: eeeeee toś mi zabił ćwieka. Tego to nie wiedziałem. Kierowałem się wiedza z mojego poprzedniego B5 a teraz mam C5 i jest podobnie.

W takim razie zwracam honor :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zawsze na forum można się coś dowiedzieć.

Ja po kupnie właśnie szukałem takiego napięcia jak w B5, bo radio właczało się włącznikiem w radiu.

Po pewnym czasie dopiero znalazłem, chociaż myślałem że nici z tego, bo pewnie inna stacyjka jest w B6.

Ustawiłem sobie ryglowanie drzwi po przekroczeniu prędkości i potem mnie olśniło.

Drzwi się odryglowują dopiero po wyjęciu kluczyka, więc styki muszą być :wink:

Miałem jakiś czas podłączone tak jak piszesz i trochę mnie denerwowało.

Kluczyk na zapłon radio gra, odpalasz auto radio się wyłącza i potem załącza.

Gasisz silnik (np na stacji paliw) radio również przestaje grać.

Jeżeli słuchałem radia tzn FM, to jeszcze ujdzie.Jak słuchałem z DVD to za każdym razem uruchamianie trochę trwa i utwór zaczyna się od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...