Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.9tdi avant] który pin we wtyczce zasila moduł ABS?


UrealGoD

Rekomendowane odpowiedzi

Przestał mi działać ABS.

Z ABSem miałem już problem. Miałem problem kiedy ujawnił się zainstalowany przez poprzedniego właściciela immobiliser. Działał on tak że kabel zasilający kalkulator miał obejście, prowadzące do drzwi, gdzie był ukryty wyłącznik. kabel ten został odcięty a zasilanie kalkulatora zostało podłączone tak jak chciał producent. ABS też wrócił do działania (chociaż błąd się wyświetlał że nie ma zasilania moduł ABSu). Teraz wymieniałem mechanizm podnoszenia szyby w drzwiach kierowcy, odkryłem dalsze części tej cudownej instalacji. Otóż ten dorabiany przewód okręcony był wokół wiązki i naprężony tak że przeciął kabel zasilający moduł przy silniku od szyby w drzwiach. Próbowałem usunąć ten przewód ale jeszcze gdzieś trzyma, niestety pewnie okręca się o inne kable. ABS przestał działać.

Pytanie więc który pin we wtyczce do modułu ABS jest przewodem zasilającym? Obecność lub brak prądu najłatwiej stwierdzić. Jak będę wiedział że moduł nie ma prądu, to będę wiedział czego dalej szukać. Jeżeli moduł będzie miał zasilanie, będę szukał dalej, gdzie indziej.

Autem jeździ dziewczyna i wolałbym żeby miała ABS i ESP, zwłaszcza teraz jak jest ślisko i jedzie na święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...