Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buty na Snowboard


daniel01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko jeżdzę na snowbordzie i w tym roku kupuje sprzęt i mam rozkmin czy kupować buty zwykłe wiązane czy kupić na te pokrętło słyszałem opinie i mam mętlik jak wy to postrzegacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze juz dobrych pare lat na desce i tak naprawde to nigdy nie zwracam wielkiej uwagi na buty...

Mialem ich troche i na zadne nie narzekalem ...

Jak dla mnie to najwazniejsze sa wiazania i tu bym na Twoim miejscu zwrocil najwieksza uwage zeby byly pozadne i szybkie w montazu bo caly czas tylko zapinasz rozpinasz przy kazdym wjezdzie i zjezdzie...

Pozatym ostra wywoskowana deska i odpowiedni stroj i frajda nie do opisania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jeżdżę na wiązanych i powiem Ci szczerze, że żadne pokrętła i inne bajery nie zastąpią tradycyjnego sznurowania.

Systemy link, boa i inne tego typu powstają po to, by sprostać wygodnym. Kobietom głównie poleca się te systemy ze względu na małą siłę użytą do zawiązania/rozwiązania buta.

Zaletą sznurowania na pewno jest indywidualne dopasowanie/ściągnięcie buta do stopy. Boa ściąga cały but z podobną siłą bez możliwości przyciągnięcia np. samego podbicia bądź goleni.

Musisz sobie przede wszystkim przymierzyć jak największą ilość butów i wybrać te, które najlepiej leżą na Twoich stopach. But jest najważniejszym elementem i jeśli nie będzie komfortowy to i jazda do przyjemności należeć nie będzie. Rodzaj sznurowania to już moim zdaniem tylko kwestia zasobności portfela, designu i ewentualnego lepszego dopasowania danego modelu do własnych stóp.

---------- Post dopisany at 17:02 ---------- Poprzedni post napisany at 16:58 ----------

ja jezdze juz dobrych pare lat na desce i tak naprawde to nigdy nie zwracam wielkiej uwagi na buty...

Mialem ich troche i na zadne nie narzekalem ...

Jak dla mnie to najwazniejsze sa wiazania i tu bym na Twoim miejscu zwrocil najwieksza uwage zeby byly pozadne i szybkie w montazu bo caly czas tylko zapinasz rozpinasz przy kazdym wjezdzie i zjezdzie...

Pozatym ostra wywoskowana deska i odpowiedni stroj i frajda nie do opisania.

Pozdrawiam

I tu sie mylisz. Wiązania możesz dopasować do warunków czy stylu jazdy, to samo deska, natomiast but masz na nodze przez cały dzień spędzony na stoku więc musi być dobrze dopasowany i możliwie jak najbardziej komfortowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu sie mylisz. Wiązania możesz dopasować do warunków czy stylu jazdy, to samo deska, natomiast but masz na nodze przez cały dzień spędzony na stoku więc musi być dobrze dopasowany i możliwie jak najbardziej komfortowy.

I ja sie Kolego z tym tekstem tez nie zgodze...

Jak sie dopiero zaczyna jezdzic na desce to wazna jest frajda z jezdzenia ostra wywoskowana deska i szybko montazowe wiazania co do butow to kazde sredniej klasy buty sa odpowiednie do jazdy ...

A Ty piszesz o jakis stylach jazdy...

Moze Ty juz zapomniales jakie sa trudne poczatki na desce..

zeby dobrze zjezdzac na kaczke trzeba mnostwo czasu spedzic na stoku...

Dlatego na samym poczatku nie warto inwestowac w nowy bardzo dobry sprzet bo bardzo szybko sie go niszczy...

Ale to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deche i wiazania poszukaj sobie używke w dobrym stanie, ale najlepiej od osoby prywatnej.

Buty kup nowe, ja śmigam w deluxe na linki i są spoko, zdecydowanie szybciej się je zakłada niż sznurowane, ale raz na jakiś czas trzeba dociągac linki.

Pewnie patrzysz na wiązania miękie, ja tez smigam na miękich, ale warto pomyśleć nad twardymi step in, mało popularne, ale szybsze w obsłudze.

ogólnie, buty wiązane czy na linki, bez różnicy, ważne żeby były dobrze wykonane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ja jeżdzę już 4 lata i jeżdze różnymi stylami ;d tylko teraz mnie złapało na swój sprzęt także planuje kupić :

takie wiązania : NOWE WIĄZANIA RAVEN S750 Lime/Green S/M 2012/2013 (3810594422) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

taka deske : Nowy Snowboard Pathron Draft 164cm Wide 2013/2014 (3813522483) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

takie buty :NOWE BUTY SNOWBOARDOWE SCREW TOTAL 43 (28cm) (3797689702) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Pytałem o te buty bo nie wiem zawsze wygodniej było na te pokrętło ale podobno też się szybko niszczą bo linki pękają i ogolnie nie są polecane. Dlatego pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zabawie w snb zawsze najważniejszym elementem są dopasowane buty i basta. Będziesz miał frajdę kiedy buty będą Cie uciskać? Po górach też chodzisz w butach, które obcierają Ci piętę? Lub na codzień w za dużych? Szczerze wątpię..

Nie zapomniałem jakie są początki na desce, uczę co roku kilka osób i póki co wszyscy żyją więc 'coś na ten temat wiem. O zjeździe na 'kaczkę' nic w temacie nie było - kolega pyta o buty więc odpowiadam - Wy też trzymajcie się tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...