Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Interfejs VW AUDI do Opla?


gcienki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie posiadam interfejs USB działający na Polskim VAG AUDI SKODA VW. Czy ten sam Interfejs zadziała w Oplu Vectra 1998r oczywiście z programem do Opla OP Tech 2. Dziękuje z góry za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel powinien zadziałać.

Ważne żeby miał podwójną linię K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dość głęboko przerabiałem temat z kablem od audi VAG i chciałem się połączyć z oplem kuzynki astra 1.7 dti z silnikiem isuzu 2000 rok. Otóż przekopałem wszystkie możliwe fora, ściągałem wiele programów nawet opel tech 2 i za chiny ludowe nie chciało się połączyć z oplem. Otóż to co wiem (przeczytane na forach i 3 nocki zjebane do 3 rano siedziałem), to opel z tych lat preferuje tylko stary port COM i jeśli posiadasz kabelek do audi na COM to się połączysz, ale o USB możesz zapomnieć. Jest mnóstwo o tym na innych forach. Poczytaj sobie o postach, że ludzie kupują kabelki na USB do opli i mają z nimi problemy i programy do opli nie działają. Jedynie na usb zadziałają bardzo drogie kabelki (ładnych kilka setek) ale nie z grupy VAG i to na USB.

Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi i jeśli ktoś posiada kabelek do opla za max 150zł i jest na USB i łączy się z oplem to niech mi napiszę prywatną wiadomość skąd go ma to napewno sobie kupię. chodzi mi o taki kabelek co połączy się całkowicie z oplem, a mianowicie silnik, immo, abs, poduch itp, i aby można było podglądać parametry podczas pracy silnika. Jestem ciekaw czy ktoś ma taki kabelek?? Nie musi się łączyć z grupą VAG, ale ważne aby zadziałał z oplem i to pod USB i programem OPEL TECH 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już wszystkiego i nic. chyba odpuszczę. Piszą wszędzie ze niby da radę a tu lipa jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Opla na USB mi działał kabelek, ale z programem opel-scanner, i tym tylko szło błędy wykasować. A jeśli chodzi o Opel Tech 2 to trzeba, mieć port COM w laptopie lub dokupić kartę PCMCIA z portem COM i kabelek na COM (kolega miał ze strony Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji ) i to mu śmigało bezproblemowo, obie opcje testowane na Astrach 2. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można popróbować inaczej: stworzyć wirtualny komputer, np za pomocą Windows Virtual PC. Dla zainstalowanego tak Windowsa udostępniamy port COM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykłym KKL-em połaczyłem się kiedyś z Omegą B, za pomocą HexCana i VCDSa z Vectrą (OBD II)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb OBDII tak naprawdę to się nie liczy. :wink:

Opel ma z różnymi modułami komunikację na różnych pinach, więc VAG i tak gadałby tylko z silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

W oplu część sterowników jest na pinie 7 a część na pinie 12.

W VAG wszystko jest na PINie 7 (oprócz oczywiście aut na CAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...