Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 ALT dymi, gaśnie, nie chce odpalić


batek89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Posiadam Paska 2.0 ALT 2003r. i pojawił się problem.

Pisałem na forum passata ale bez odzewu, wg jestem nowym uzytkownikiem i mogę się tylko podłączać do innych tematów.

Mniejsza w to, mój problem zaczął się od momentu kiedy zostawiłem auto na 4 dni bez ruchu. Po czwartym dniu pojechałem do sklepu, tzn chciałem pojechać i nie daleko parkingu mi zgasł. Odpaliłem go po 2minutach kręcenia i wróciłem na parking. Zauważyłem że dymi https://www.dropbox.com/s/m9ohd6jvbgk3f1o/2013-12-25%2013.44.22.mp4 dym nie śmierdzi spalonym olejem, jest bezwonny.

Przeskanowałem komputer samochodu i nie wykryło mi żadnych błędów, na tablicy też się nic nie wyświetla. w 10s. filmu można usłyszeć jak czasami pracuje na wolnych obrotach.

Słyszałem że 2.0 ALT to silnik AUDI więc może tutaj znajdzie się ktoś kto pomoże lub naprowadzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety filmik nie dziala. Skoro nie ma bledow w sterownikach to warto sprawdzic swiece . Sprawdz tez czy nie ubylo ci plynu chlodniczego, moze zbiegiem okolicznosci walnela uszczelka i teraz zalewa ci cylinder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link poprawiony.

Właśnie jutro pójdę sprawdzę poziom płynu chłodniczego.

Odebrałem auto od mechanika który sprawdzał uszczelkę pod głowicą, filtry itd. i stwierdził że wszystko jest OK i nie ma pomysłu dlaczego tak się dzieje.

---------- Post dopisany 05-01-2014 at 13:29 ---------- Poprzedni post napisany 30-12-2013 at 21:50 ----------

okazało się że problemem była woda zbierająca sie w podszybiu. po udrożnieniu kanaliku problem znikł. mam nadzieje że to tyle w tym temacie:) jednak prosił bym o przeniesienie tematu do "B6" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co 5 lat lub 180000km, ale rozsądnie byłoby chyba co 120000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...