Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nr Sondy Lambda W ASN ie


Robero321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebny numer sondy a właściwie sond jak w temacie

Z tego co pokazał vag to sonda B2 S1 oraz sonda B1 S1 mają uwalone grzanie

17516 P1108 Obwód ogrzewania czujnika O2 (B2-S1)

17511 P1103 Obwód ogrzewania czujnika O2 (B1-S1)

Czy to są przednie sondy te bliżej silnika ?

---------- Post dopisany 09-01-2014 at 14:46 ---------- Poprzedni post napisany 07-01-2014 at 09:03 ----------

Nikt nie ma namiaru na numery tych sond ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnostyczna czyli za katalizatorem w/g BOSCHA lewa i prawa taka sama ma numer 0-258-006-978

Regulacyjna czyli przed katalizatorem w/g BOSCHA 0-258-007-353

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dzięki za odpowiedź ale teraz to już się pogubiłem. Ten silnik posiada 4 sondy dwie przed prekatalizatorami i dwie przed tylnymi katalizatorami. Czyli te dwie (B2-S1) i (B1-S1) to Bank 1(od pasażera) sonda 1 i Bank 2 (od kierowcy)sonda1

Czyli wynikało by że to są pierwsze sondy regulacyjne (te bliżej kolektora) a nie diagnostyczne czy dobrze to rozkminiam czy nie ? :eusathink:

---------- Post dopisany 11-01-2014 at 21:01 ---------- Poprzedni post napisany 10-01-2014 at 14:23 ----------

Z tego co pamiętam a i zerknąłem na forum to są dwa rodzaje wydechów do ASN poniżej wkleję link do zdjęcia na forum (3 post)

na pierwszym zdjęciu są sondy zaraz za kolektorem a przed preakatalizatorem czyli pierwsza od lewej sonda zaznaczona na czerwono w prostokącie. I ta powinna mieć oznaczenie B1 S1 czy dobrze myślę ?

Druga jest przed katalizatorem głównym i jest zaznaczona na zielono i powinna mieć oznaczenie np B1 S2

czyli jedna jest przed prekatem a druga jest przed katalizatorem właściwym nie ma tu sondy za katalizatorem (chyba ze mowa o prekatalizatorze)

http://a4-klub.pl/uklad-wydechowy-100/b6-asn-katalizatory-pytanie-160808/

Czy jest ktoś kto mi podpowie czy dobrze myślę że sonda B1 S1 oraz B2 S1 to sondy pierwsze zaraz za kolektorem a przed prekatalizatorem czy nie ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...