Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaką polecacie maskę ochronną lakierniczą ?


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu napiszę, że nie jestem lakiernikiem i chciałbym maskę do sporadycznego użytkowania. Czasami coś maluję lub impregnuję różnymi chemikaliami więc przyda się jakaś ochrona. Nie chodzi mi o taką maseczkę za 10zł która chroni tylko przed kurzem tylko o coś w stylu maska lakiernicza. Co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maski 3M ja stosuje takie w pracy i jest dobrze ;)

A jak jest z tymi pochłaniaczami bo są jakieś klasy A1, A2. Niektóre wyłapują tylko kurz, a mi zależy na takich które ochronią przed szkodliwymi oparami farb, rozpuszczalników itp. Dodam, że nie maluje niczego w zamkniętych pomieszczeniach tylko na świeżym powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza maska to chyba tylko 3M . Zastosuj serie 6000 , jest dobrze wyprofilowana i dostosowuje się do każdej twarzy . Filtr węglowy jeżeli o niego dbasz starcza na bardzo długo . Jakbyś kupował to tylko komplet czyli Maska + 2xFiltr węglowy + płatek ochronny na filtr węglowy + zatyczka plastikowa do płatka . Właśnie jak masz takie płatki to dzięki nim twoje filtry węglowe wytrzymają bardzo długo a jeżeli ci się już zatkają od oparów,kurzu czy farby to można je zastąpić zwykłym listkiem papieru toaletowego np na 1 dzień jeżeli malujemy po 8h dziennie . Posiadam taką maskę już 4 lata i przy takim użytkowaniu jak napisałem filtr węglowy starcza na rok czasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...