Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskaźnik temperatury opada


kamil_a4b5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam następujący problem z moją A4. Silnik podczas jazdy normalnie osiąga swoją temperaturę, wskazówka na 90 stopni, ale po wjechaniu w małą nierówność lub dziurę wskazówka opada na dół.

Moje pytanie jest następujące który czujnik temperatury odpowiedzialny jest za wskazania ten który jest na dolnym wężu od chłodnicy?? Czy posiada ktoś jakiś schemat tego czujnika tzn. połączenia od czujnika do licznika.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik, który podaje sygnał temp. płynu to czujnik G2/G62. Są to dwa czujniki w jednej obudowie. Z tego, co widzę na rysunku w ETCE, to jest on w jakimś trójniku przy grodzi silnika. Na początku sprawdź przy nim styki i czy kabelki nie są poprzecierane. Jak jest wszystko OK, to poszukaj na forum, bo ktoś opisywał, jak sprawdzić ten czujnik. Trzeba mieć VAGa.

Jakbyś już miał kupować nowy czujnik, to polecam Ci kupić ori w ASO, bo zamienniki za długo nie pociągną. Koszt to ok. 130-150zł.

A zanim jeszcze zajmiesz się czujnikiem, to zrób też test zegarów, bo może masz walniętą wskazówkę od temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam dla zainteresowanych. Dzisiaj wymieniłem czujnik, trochę mi zeszło bo czasu nie miałem. Nie kupiłem oryginalnego ponieważ miałem już zamiennik FEBI. Dzięki fragless1, tak czujnik znajduje się z tyłu silnika w aluminiowej obudowie i jest koloru zielonego kostka 4-piny. Jeśli chodzi o wymianę to podejście do czujnika jest kiepskie. Cała wymiana zajęła mi 1.5h, musiałem odkręcić rurę dolotową od EGR. Największy kłopot sprawiło mi odbezpieczenie czujnika, mianowicie plastikowa zapadka wsunięta w aluminiową obudowę strasznie zaśniedziała i niestety pękła i nie mogłem wyciągnąć reszty zabezpieczenia, na szczęście w komplecie jest nowe. Jeśli chodzi o płyn to nie wypuszczałem całego, po wyjęciu czujnika wyleciało ok 0,7 litra. Wszystko śmiga temp. wskazuje poprawnie i nic się na razie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...