Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świst przy 1800obr, gdzie szukać? ps. Witrak klimy na maksymalnych obrotach


gacekmen1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podczas jazdy przy obciążeniu od 1800obr słychać głośny świst powietrza, jakby z prawej strony od pasażera, dodam że na postoju jak kręce auto na maksymalne obroty nie śwista tylko przy obciążeniu a jak jade w 5osób to już wogóle aż rozmawiać się nie da, moje pytanie brzmi

Jak szukać nieszczelności ? Czy podpięcie Vaga może wykazać gdzie jest nieszczelność ?(jak tak jakie kanały) Czy musze wymontowywać wszystkie węże i sprawdzać powoli, bo na postoju szukałem od dołu i od góry przy włączonym silniku i nigdzie nic niemoge znaleźć :/ a śwista dopiero przy obciążeniu :/ auto wydaje mi się troche słabsze,a spalanie napewno wzrosło

Ps. tak na marginesie, po włączeniu zapłonu z klimą lub bez, z włączonym panelem od nawiewów lub bez, ciągle na maxa chodzi mi wentylator od klimy, jak go wyłączyć na czas zimy ? zajmę się jego naprawą dopiero jak wiosna przyjdzie i klima będzie potrzebna :)

Proszę o jakieś porady co zrobić

AWX , b6

---------- Post dopisany at 18:41 ---------- Poprzedni post napisany at 15:24 ----------

Świst pochodzi z dziury w wężu od Turbiny, najlepsze jest to że wymieniałem go dwa lata temu, kupiony nowy na allegro za chyba 380zł z zapewnieniami od sprzedającego że to 100% oryginalny produkt Audi :/ po 2latach i przebiegu 30tysięcy chyba jednak sprzedawał kiche i okłamywał ludzi

ps. Wie ktoś jak odłączyć wentylator od klimy ? żeby się nie kręcił po odpaleniu auta leci na maksymalnych obrotach non stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mnie naprowadzić gdzie znajduje się ten czujnik ? dodam że nawiewy działają dobrze, gdy zmieniam temperature wszystko ok, tylko że cały czas ten wentylator na maksa chodzi, coś czuje że tak długo nie pociągnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...