Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie ukryć wzmacniacz 4 kanałowy, w dyskretnym car audio


Toxias

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym Was spytać, czy ktoś próbował, ma to obadane jak ukryć w aucie wzmacniacz 4 kanałowy typu monacor carpower hpb-602 lub Crunch GPX1000.4.

Chciałbym za wszelką cenę ukryć wszelkie ślady po modyfikacji audio.

Do subwoofera zamawiam dopasowaną zabudowę do lewego schowka w bagażniku 15l zamknięta na głośnik 10 cali 25 cm.

Druga rzecz to wpadło mi w oko radyjko, najnowszy model Pioneera DEH-X8600BT

Moje wymogi w radiu to Bluetooth z zestawem głośnomówiącym mikrofonem itd. Dużo rozmawiam w aucie. Do tego ma 2x USB czytnik kart SD, CD, u AUX. Dobór koloru pod oryginalne oświetlenie audi bez problemu. Czy ktoś ma jakieś zdanie o marce pioneer i jej radyjkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer, jvc, clarion, alpine to kojarzy się z dobrymi markami. Gdzieś kiedyś było że pierwsze 3 miejsca zajmują alpine, jv i pioneer- co do 2 i 3 miejsca nie jestem pewien kolejności. Co do ukrycia wzmaka, nie zagladałes pod podłogę w bagażniku? jest tam sporo miejsca i wzmak by sie tam zmiescił tylko jak tam z chłodzeniem by było to nie wiem. Sam kiedyś będę tam montował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie tematem!

Kolejne podstawowe pytanie to jak w tym samochodzie wygląda wygłuszenie, czy dodatkowe działania w tym kierunku są niezbędne? Nie ukrywam, że chce ograniczyć wydatki na audio gdyż melomanem nie jestem.

Wpadło mi w oko radyjko, najnowszy model Pioneera DEH-X8600BT

Moje wymogi w radiu to Bluetooth z zestawem głośnomówiącym mikrofonem itd. Dużo rozmawiam w aucie. Do tego ma 2x USB czytnik kart SD, CD, u AUX. Dobór koloru pod oryginalne oświetlenie audi bez problemu.

Chciałbym, żebyście polecili mi niedrogie głośniki 165 mm oraz głośnik 25 cm do tej zamkniętej obudowy.

Aktualnie posiadam kilkuletni wzmacniacz czerto kanałowy CAR POWER 602, alternatywą jest zakup nowego za około 299zł? Crunch?

W sklepie we Wrocławiu zaproponowano mi:

Polecam taki układ:

1. Wersja budżetowa

Na przód zestaw Audio System MX165PLUS 469zł, w cenie dołożymy dystanse MDF do Audi A4

Subwoofer zabudowa do A4 - 299zł

Głośnik basowy optymalny Rockford Fosgate P1s4-10 cena 409zł

Wzmacniacz 4-kanałowy- najtańszy sensowny wzmacniacz, który można polecić- Crunch GPX1000.4 cena 299zł

Najabrdziej nurtuje mnie jednak to pytanie jak ukryć wzmacniacz. Co do twojej Propozycji Kamil, w kole zapasowym mam zapasówkę, i żeby coś tam umieścić trzeba by jej się pozbyć

20140123_161307.jpg

20140123_161301.jpg

Wycinał ktoś z Was te elementy tapicerki gdzie wchodzi skrzynia produkcji Bassera? Sam dziś się przyglądnąłem swojemu schowkowi i widzę, że jest to efekt nie odwracalny i lepiej tego nie sknocić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a zerknij za zapasówkę bliżej kanapy:wink: U mnie kilka wzmacniaczy tam wejdzie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil - zrobię zdjęcie tego miejsca i wstawię, akurat auto mam u elektryka, montuje mi nowe radio, będę u niego o 10 to podeślę zdjęcie mojego koła zapasowego. Wydaje mi się, że zapasówkę mam trochę dużą, żeby coś tam zmieścić może musiałbym zmniejszyć zapasówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie rozumiesz mnie, albo masz tam inaczej niż ja. Zrób zdjęcie to Ci powiem o co mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechodzi o miejsce w kole zapasowym a ogólnie pod podłogą zaraz za oparciem tylnej kanapy, w B6 masz podniesioną podłoge i jest tam miejsce

p6263015.jpg

zdjecie z opisu projektu by rysiuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Ku.ź.wa jakby u mnie tak było to rewelacja o 10 idę do elektryka to sprawdzić super dziękuj :D za podpowiedź ale mi humor poprawiła ta nowina

Dziękuje za zdjęcia

---------- Post dopisany at 09:23 ---------- Poprzedni post napisany at 09:20 ----------

PS.

jeszcze nie doszedłem do tego jak się kanapę tylną ściąga szukałem zatrzasków wzdłuż krawędzi gdzie się kolana zgina i nie wyczyłem żadnego. Czy to po prostu należy siłą wyrwać, czy są jakieś zabezpieczenia?

---------- Post dopisany at 10:53 ---------- Poprzedni post napisany at 09:23 ----------

Rzeczywiście, po sprawdzeniu pod pokrywą bagażnika znajduje się masa idealnego miejsca na ukrycie wzmacniacza samochodowego :) Bardzo dziękuje za uświadomienie.

Mam pytanko, czy ktoś z Was przytwierdzał do tego plastiku wzmacniacz? Jaką metodą najlepiej to zrobić? Wkręty jakiej grubości? czy jak dojde do karoserii pod spodem to nie podziurawię sobie auta tak żeby mi wilgoć z kałuż nie właziła?

Jak bezpiecznie przewiercić wzmacniacz w tym miejscu?

---------- Post dopisany at 23:43 ---------- Poprzedni post napisany at 10:53 ----------

Muszę pochwalić produkt jakim jest Pioneera DEH-X8600BT po podłączeniu jestem w ciężkim szoku dawno nie widziałem tak fajnego odtwarzacza z tyloma opcjami.

Wbudowany czytnik kart SD

USB wyprowadzone pod podłokietnikiem czyta dyski i pendrive oraz urządzenia z androidem i iphonka

AUX na przednim panelu

Muzykę oraz rozmowy telefoniczne można przesyłać poprzez Bluetooth rozmowy odbiera się wielkim przyciskiem z napisem phone,

Mikrofon zewnętrzny, elektryk zamontował mi w prawym słupku pod tapicerką koło łączenia z tapicerką dachu

Czyta CD i MP3

Głośniki w aucie odżyły jak wcześniej myślałem że będzie sens je wymieniać tak jak poczułem ich moc przy graniu z tym radiem to na razie straciłem sens wymiany po prostu fabryczne głośniki grają świetnie! Polecam każdemu kto lubi takie bajery

deh-x8600bt_ew5_blue-purple_left_top_large.jpg

deh-x8600bt_ew5_red-lightblue_front_a1_large.jpg

deh-x8600bt_ew5_pink-green_front_b2_large.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem żeby na rzepy z taśmą 3M przymocować:wink:

Tylko nie wiem czy ten rzep utrzyma to, trzeba by testy przeprowadzić:wink:

Wizualnie to radyjko nie podoba mi się, ale patrząc na jego opcje jest całkiem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że radio mnie przerosło, właśnie zgrywam całą muzykę jaką posiadam na dysk 250 GB :D Gra niesamowicie daje tyle radości na seryjnych głośnikach mojego auta (bez suba), że odechciało mi się montować, czego kolwiek dodatkowo. Mogę każdemu polecić ten model, ma wszystko co mogłem sobie wymarzyć w aucie. Jak zamontuje jutro do końca mikrofon to zrobię zdjęcia.

Mam problem z radiem nie wyszukuje mi stacji na poprzednim radiu było to samo najprawdopodobniej mam walniętą antenę w aucie. Czasami coś tam złapie ale rzadko i tylko czasami.

---------- Post dopisany at 22:02 ---------- Poprzedni post napisany at 22:02 ----------

Zresztą zaraz idę testować ten dysk czy podziała to zrobię zdjęcie komórką i wstawię

---------- Post dopisany at 22:27 ---------- Poprzedni post napisany at 22:02 ----------

Jestem w ciężkim szoku :D właśnie wracam z auta i okazuję się, że to radyjko bez żadnego zająknięcia i problemu odczytuje mp3 z dysku twardego pojemności 250 GB z jedną partycją FAT32. Teraz tylko poukładać sobie fajnie muzyczkę :)

20140130_221237.jpg

20140130_221248.jpg

20140130_221353.jpg

20140130_221359.jpg

Radio jeszcze nie wciśnięte do slotu, na razie wystaje, bo jeszcze jutro nad nim pracuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio jak radio, jak masz port usb to wiedz ze moze słuzyć również jako ładowarka dla telefonu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak na 2 odbiornikach Ci nie bangla, to wina w antenie, moze gdzieś kostka ledwo na styku siedzi, może wzmacniacz sygnału anteny potrzebny, u mnie w B5 taki pierdzielnik fabryczny siedzi w podsufitce przy antenie, niewiem jak to jest w B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wcześniej miałeś radio?

Wzmacniacz antenowy jest pod tylną lewą szybą w bagażniku (trzeba ściągnąć boczek). Z tego co wiem to oryginalny wzmacniacz działa tylko z oryginalnymi radiami, nie wiem czy i jaki wzmacniacz był montowany w autach bez oryginalnego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej w tym aucie jak kupiłem było z nawigacją NAVi55E ROME Blaupunkta

---------- Post dopisany at 13:42 ---------- Poprzedni post napisany at 13:41 ----------

Moje auto na naklejce ma kod świadczący o braku

7A0 = Bez odtwarzacza cd/instalacji do odtwarzacza płyt cd

---------- Post dopisany at 13:46 ---------- Poprzedni post napisany at 13:42 ----------

A co do rozbierania boczku, to zleciłem to elektrykom. Pracuje niedaleko jakieś 50 metrów od ich warsztatu to chodzę co jakiś czas zobaczyćjak im idzie. Radio już w pełni zamontowane, mikrofon mi zrobili w przednim lewym słupku koło uchwytu na rękę. Pozostało im wymontowanie syreny alarmowej, gdyż oryginalna bardzo cicho wyje i dopiero jak zakupię nową używkę to mi ją zamontują. Sądzę, że problem z radiem będzie największym i najtrudniejszym do rozwiązania!

---------- Post dopisany at 14:18 ---------- Poprzedni post napisany at 13:46 ----------

Kupiłem autko tydzień temu i od początku nie odbierało stacji,

Wersja samochodu bez ori CD. Miał za to blaupunkta. Zmieniłem zatem radio na pioneera DEH i dalej nic dałem auto do elektryka i dobrał się do wzmacniacza antenowego mam dokładnie taki model

3850012088

8E9035225M

Niestety nie widać po nim by coś było nie tak i nie wiemy jak to naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginale zasilanie wzmacniacza idzie po kablu antenowym, więc nieoryginalne radio nie zasila wzmacniacza. Ale szczerze powiem nie wiem jak to obejść. Pewnie wyjściem będzie zamontowanie innej anteny ze wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale moje auto na wlepce ma kod który świadczy że jest przygotowane pod nie oryginalne radio i ma przygotowaną wnękę 1 din wraz z innym mniejszym wzmacniaczem do anteny. Te od ori są ze 2-3 razu dłuższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację. Musiałby się wypowiedzieć ktoś kto ma nieoryginalne radio z oryginalnym wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...