Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Transmiter FM a radio Chorus blaupunkt


blind0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Jako iż posiadam radio chorus, zmagam się z problemem wadliwego procesora tj. VOL MAX po próbie zmiany głośności.

Czy w takiej sytuacji próbował ktoś podłączać transmiter fm i dzięki niemu operować głośnością ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tego radia z transmiterem. Na radio ustawiona stała głośność i go nie dotykam. Na transmiterze reguluję głośność w razie potrzeby. Transmiter mam taki - TRANSMITER FM MP3 USB AUX SD/MMC PILOT LCD 3 kol. (3878846094) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. z czerwonym podświetleniem żeby w miarę pasowało do reszty i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, akurat taki wcześniej wybrałem i chciałem kupować w razie upewnienia się, że to rozwiążę mój problem :)

Dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z radiem nie szumi? czysto gra? bo chcem sobie kupic ale zastanawiam sie czy to co s warte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam na razie z tego nie korzystałem ale czytając kilka opinie po forach wydaję mi się że jest to warte zaryzykowania, tybardziej że nie kosztuje nie wiadomo jakiego majątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z radiem nie szumi? czysto gra? bo chcem sobie kupic ale zastanawiam sie czy to co s warte

Jest lepszy od tych najtańszych transmiterów ale jakość dźwięku jajec nie urywa. Jak się jedzie pod trakcją trolejbusową albo są jakieś inne druty nad drogą to są zakłócenia. Nie ma się co nastawiać na super jakość. To tylko transmiter. Dla mnie wystarczy ale jak ktoś oczekuje czystego grania to odradzam transmitery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tego radia z transmiterem. Na radio ustawiona stała głośność i go nie dotykam. Na transmiterze reguluję głośność w razie potrzeby. Transmiter mam taki - TRANSMITER FM MP3 USB AUX SD/MMC PILOT LCD 3 kol. (3878846094) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. z czerwonym podświetleniem żeby w miarę pasowało do reszty i jest OK.

Mam pytanie czy ten transmiter ma funkcje RDS(Przesyła wyświetla na radiu tytuł utworu itp)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tego radia z transmiterem. Na radio ustawiona stała głośność i go nie dotykam. Na transmiterze reguluję głośność w razie potrzeby. Transmiter mam taki - TRANSMITER FM MP3 USB AUX SD/MMC PILOT LCD 3 kol. (3878846094) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. z czerwonym podświetleniem żeby w miarę pasowało do reszty i jest OK.

Mam pytanie czy ten transmiter ma funkcje RDS(Przesyła wyświetla na radiu tytuł utworu itp)?

Nie sądzę, bynajmniej mój poprzedni, nieco tańszy, nie wyświetlał. Nie jestem zwolennikiem tego typu urządzeń, bo uważam je za porażkę - jakość muzyki jest fatalna, pojawiają się szumy, zakłócenia, dźwięk jakby z oddali. Radzę kupić zmieniarkę na CD lub na USB do schowka - o wiele drożej, ale jest gwarancja jakości utworu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba wole już sobie pozbierać na jakieś inne radio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba wole już sobie pozbierać na jakieś inne radio :D

Innym radiem nie posterujesz z kierownicy np., o ile masz multifunkcję, czy też nie będziesz miał info na FIS, dlatego np. ja jestem zwolennikiem oryginalnego radia, chociaż nowe radio faktycznie Cię taniej wyniesie i będzie korzystniejsze :wink:

Gdyby nie to, że w swojej B6 chcę mieć ori radio i multifunkcję, to dawno bym zmienił radio na jakiś inne i wstawił ramkę do niego w fabryczny kosz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też dlatego, że nie mam takiej kiery i na razie :decayed: stary licznik bez pełnego fisa myślę, że nie ma co się ładować w radio z audi. Chociaż te zaślepki mnie troche irytują ale przebolejemy to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zarezykuje i kupię ten transmiter bo to nie duże pieniądze, a nowego radia nie chce, jestem raczej zwolenikiem oryginału, tym bardziej że mam w 100% sprawne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arcadio7 podziel się wrażeniami jak to przetestujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko podłączycie transmiter do nowego radia tak szybko go odłączycie . Ja pożyczyłem od kumpla transmiter i powiem wam że już wolę słuchać radia niż muzyki z transmitera ..

Nie jestem jakiś audiofilem ale tych dźwięków ala odgłosy szumiącego morza nie da się znieść .

Najlepszym rozwiązaniem jest kupienie kabelka Aux i podłączenia jako emulator zmieniarki ,i też mnie zastanawia czy wtedy mogę sterować głośnością np z telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozwiązanie, jednak patrząc na ceny radioodtwarzaczy raczej bym się skłaniał w ich strone (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...