Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknąca pompa paliwa


Debian27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie kilka dni temu zauważyłem, że wycieka mi paliwo z pompy. Po odpaleniu silnika są się z pod tej górnej pokrywki....czy jest to rozbieralne i czy mogę to zrobić we własnym zakresie ??

[/color]a dokładnie z pod tego górnej pokrywy...jak niżej

pompa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak z tej gornej tylko cieknie to bez problemu,odkrecasz 4 srubki dekiel do gory wymieniasz uszczelke i tyle tutaj masz wszystko opisane http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-czyszczenie-nastawnika-pompy-vp37-lishoo-61251/?highlight=czyszczenie+nastawnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze muzze sie uzbroic w kluc, torx a ten czwarty co to ,a wynalazek?ile kosztuje taka uszczelka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą dziwną aby odkręcić wystarczy nasadka 7mm na klusz sztorcowy"grzechotka" którą nabijesz na łeb śruby i ją odkręcisz bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o super wielkie dzięki. A po odkręceniu powierzchnie odtłuścić czy tylko uszczelka i zakręcić ?? Sorki, że się pytam o takie pierdoły ale przy pompie to nic nie ruszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz odtluszczac. przetrzyj tylko powierzchnie styku szmatka i połóż pokrywę z nową uszczelka. skręc śruby tak z wyczuciem i wystartuj silnik.pompa sama się odpowietrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a na takiej pompie przy takich mrozach można jeździć ?? Może rozwalić całą pompę jak są takiemrozy i cieknie z pod nastawnika????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic ci nie rozwali ani paliwo sie nie cofnie.to jest nie duza nieszczelnosc mozna powiedziec ze zapocenie lecz ropa tak sie rozprzestrzenia po elementach ze wizualnie wyglada jakby sie lyło ciurkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ON nie jest tak palny jak PB ze wzgledu na to, ze nie paruje tak jak benzyna. Nic zlego sie nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo własnie dzwoniłem do mechanika i mówił, że w takich przypadku jeśli cieknie z górnej to odrazu wymienia się dolną - nie wiem czy chodzi o to, że jak z górnej leci to nie widać czy też z dolnej czy poprostu jest tak, że jak jedna to i drugą ???....i później dawkę paliwa vagiem trzeba ustawić ??

---------- Post dopisany at 19:29 ---------- Poprzedni post napisany at 19:00 ----------

nie ma gdzieś jakiegoś fotostory ?? Vag mam tylko jak zczytać dawkę przed i później jak ustawiać i gdzie w Vagu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie znasz to lepiej samemu tego nie rob

zgadzam sie z kolega jak nie czujesz sie na siłach to lepiej odpusc samodzielna wymiane, z gorna uszczelka pod deklem niema problemu ,gorzej z dolna (pod nstawnikiem) najlepiej robic to z vagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...