Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z sygnałem GALA i RNS-D - ROZWIĄZANY :)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Niedawno zmieniłem radio chorus (kaseciak) na RNS-D. Po wielu trudach udało mi się w końcu zamontować i uruchomić (łącznie z modułem TMC) :) Wszystko działa oprócz samej nawigacji. Na fisie wyświetla się komunikat "off road", a sama nawigacja bardzo wolno aktualizuje położenie auta. Doczytałem, że potrzebny jest sygnał GALA, który powinien znajdować się w kostce zasilającej. Niestety w mojej są tylko trzy przewody: plus, masa i K-bus. Znalazłem informację, że trzeba podpiąć się pod licznik do zielonej wtyczki pin 21 kolor przewodu biały z niebieskim paskiem. I tutaj wystąpił problem bo w tym miejscu nie ma żadnego kabla, jest puste miejsce. Mimo to wpiąłem tam przewód i połączyłem go z nawi ale nic to nie dało. Kodowanie przeprowadzone i tam raczej jest wszystko ok. Może powinienem wpiąć się w inny pin? Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów i nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania.

Czy nikt nie jest w stanie pomóc?

Opublikowano
  • Autor

Już wszystko działa. Podziękowania dla kolegi Mike_G_A4. Dzięki i pozdrawiam.

Opublikowano

co było, co zrobiłeś?

daj więcej wiadomości, może innym się przyda......

Opublikowano
  • Autor

W związku z tym, że pin 21 w zielonej wtyczce licznika jest wolny (pusty) nie ma możliwości podpięcia sygnału prędkościomierza (GALA). Trzeba się wpiąć do czarnej wtyczki (niebiesko-biały kabel), która znajduje się przy tzw. "podstopnicy" oczywiście po stronie kierowcy. Żeby się do niej dostać należy zdjąć osłonę progu.

---------- Post dopisany at 20:11 ---------- Poprzedni post napisany at 20:09 ----------

Jest to właśnie tzw. sygnał ABS, bez którego nawi nie aktualizuje położenia auta oraz na fisie wyświetla komunikat "off road".

Opublikowano

dzięki...przyda się gdy ktoś będzie szukał z podobnym problemem.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Hej,

Podpinam pod temat.

Jakiś czas temu nawaliła mi navi, cały czas pokazuje off road.

VCDS pokazał brak sygnału GALA, do radia również nie dochodzi ten sygnał.

I teraz łopatologicznie mi ktoś wytłumaczy jak się za to zabrać, gdzie tego szukać, jak posprawdzać?

Z którego koła idzie ten sygnał? Czy możliwe, że jest walnięty czujnik pomimo działającego ABS?

Z góry dziękuję za pomoc!

Nikt nic??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.