Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie do magistrali CAN


zbigok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Gdzie można się podłączyć skrętką pod magistralę CAN? Istnieje jakieś wolne złącze z magistrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzie można się podłączyć skrętką pod magistralę CAN? Istnieje jakieś wolne złącze z magistrali?

po pierwsze, myślę, że nie ogarniasz koncepcji magistrali CAN

po drugie w swoim aucie masz 3 CAN'y o który konkretnie Ci chodzi

po trzecie nie ma czegoś takiego wolne złącze w magistrali, magistrala zakończona jest terminatorami 120R a pomiędzy jej końce podłączone są urządzenia, jak chcesz się wpiąc w magistrale info, podłącz się przy radiu

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co chcesz podłączyć to będzie wiadomo do której magistrali Can musisz się podłączyć, wtedy będzie można doradzić gdzie najlepiej się wpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadę działania CAN ogarniam, ale nie ogarniam topologii sieci CAN w samym aucie. Pytam bo mam wątpliwości czy mogę, ot tak podłączyć się pod najbliższą skrętkę np. klimy, czy są punkty do podłączenia, bo długość prowadzonej skrętki jest chyba ograniczona? Konkretnie chodzi o podłączenie interfejsu do sterowania radiem z kierownicy http://www.incaraudio.pl/pl/interfejsy-audi/191-adapter-do-sterowania-z-kierownicy-audi-ctsad0032.html#/wybierz_mark_swojego_radia-clarion . Moja instalacja radiowa jest wykonana pod radio niefabryczne. Są tylko dwie kostki ISO (jedna do głośników, druga - zasilanie), nie ma trzeciej (3 x MINI ISO) gdzie między innymi przychodzi CAN-bus Low i CAN-bus High. Przy radiu fabrycznym podpiął bym interfejs i po kłopocie (no i jeszcze kodowanie VAG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A CANy z radia podłącza się pod zegary, jest też chyba o tym wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat poglądowy http://zibiokaj.w.interii.pl/Siec%20CAN-BUS.jpg zamieszczony przez zbigok:whistling: już widziałem, i nie daje 100% odpowiedzi na moje pytanie. Sory kdawid, ale mam wrażenie, że nabijasz sobie posty :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat poglądowy http://zibiokaj.w.interii.pl/Siec%20CAN-BUS.jpg zamieszczony przez zbigok:whistling: już widziałem, i nie daje 100% odpowiedzi na moje pytanie. Sory kdawid, ale mam wrażenie, że nabijasz sobie posty :wink:.

Jak widziałeś to po co zadajesz pytanie cyt. "Gdzie można się podłączyć skrętką pod magistralę CAN? Istnieje jakieś wolne złącze z magistrali? " , do tego nie precyzujesz co chcesz podłączyć i o który Can Ci chodzi. To bardziej wygląda na nabijanie postów skoro później twierdzisz że widziałeś schematy, jak widziałeś to mogłeś od razu napisać o co chodzi.

Co do nabijania postów to za stary jestem na takie zabawy podesłałem Ci linka ze schematem a jasnowidzem nie jestem żeby wiedzieć że już go widziałeś. Więcej już się nie odezwę żeby nie nabijać.....postów

Pozdrawiam:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubolewam kawid, że tak Cię to zabolało, o nabijaniu postów, ale ten link do schematów nic nie wnosi do dyskusji. Mój błąd, że w pierwszym poście nie byłem zbyt dokładny z opisem, o co chodzi, ale mój drugi wpis chyba jasno opisuje problem.

---------- Post dopisany at 22:08 ---------- Poprzedni post napisany at 21:15 ----------

A CANy z radia podłącza się pod zegary, jest też chyba o tym wątek.

O, to jest podpowiedź. :thumbup1: Chyba tak zrobię. Znalazłem ten wątek: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-podlaczenie-can-zegarow-radia-14771/

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...