Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagle nie odpala.


carlsten

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem niecierpiący zwłoki. Otóż dziś rano, odpaliłem autko, trochę pojeździłem(2-3km) zgasiłem. Po powrocie za ok 30min, samochód już ani drgnął, nie chciał zapalić, nawet nie łapał. Padło podejrzenie na zamarzniętą ropę lub wytrąconą parafinę, ponieważ paliła się rezerwa. Wlałem 10l paliwa, sprawdziłem na wtrysku sterującym czy dostaje paliwo. Paliwo dostaje. Teraz stoi w garażu, nie ogrzewanym, ale jest zdecydowanie cieplej niż na zewnątrz. Vag nie pokazuje żadnych błędów. Za co się teraz łapać oprócz ładowania akumulatora, które trwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, można jaśniej? Co z tym zaworkiem zrobić? Co i jak dokładnie Vagiem sprawdzić? Nic się chyba nie leje. A kąt wtrysku to jak sprawdzić skoro silnika nie da się uruchomić?

W kategorii 01(Engine) w Measuring Blocks grupa 000 wartość trzecia wynosi 000

grupa 001 wartość 3 przy próbie uruchamiania wzrasta do ponad 3V, bez uruchomiania wynosi 0,82v.

Kąt wtrysku wynosi 038. Oczywiście przy nieuruchomionym silniku.

---------- Post dopisany 31-01-2014 at 12:41 ---------- Poprzedni post napisany 30-01-2014 at 15:00 ----------

Macie jakieś pomysły i propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj odpalić go ze zdjętym czujnikiem temperatury wody wtedy pompa daje max. dawkę paliwa tylko nie czekaj aż zgaśnie kontrolka od świec po około 30 sek próbuj jeśli się nie uda to na samostart np plak jeśli odpali sprawić kąt wtrysku dawkę w 1 grupie najlepiej jak się nagrzeje :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Odpowietrzyłem wtryski i odpalił. Temat do zamknięcia. Dziękuję wszystkim za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...