Skocz do zawartości
IGNOROWANY

w czasie jazdy grzeje, na postoju wieje zimne


gayo_s

Rekomendowane odpowiedzi

myslalen ze tyle ma :D nic nie musisz rozlAczac oprocz elektryki lamp i spryskiwacza lamp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojeździłem trochę,bez szaleństw,,,karton z przodu by mu w pyszczek nie było zimno,temperatura w normie i otwarty termostat,efekt-w aucie bucha żarem.Nawet na zwiększonej

prędkości nawiewu(wolne obroty)w aucie jest mega gorąco,wystarczy że ostygnie i niestety do puki się nie rozgrzeje to z ogrzewaniem szału niema.W tygodniu wymienię termostat i napiszę czy coś się zmieniło,pozdro

---------- Post dopisany 16-02-2014 at 11:22 ---------- Poprzedni post napisany 09-02-2014 at 11:35 ----------

Hej,w piątek(14 b.m) wymieniłem termostat i szczerze mówiąc nie wiele się zmieniło,auto długo się grzeje potem zaczyna lecieć ciepłe powietrze z nawiewu.W momencie gdy termostat był wyjęty miałem możliwość wzrokowego sprawdzenia pompy wody a konkretnie łopatek pompy,są one całe nie połamane i bez nalotu kamienia.Próbowałem palcami ją obracać i tu czuć opór,gdyby miała luz na sworzniu to podejrzewam że można by było ją ruszyć.Spróbuję jeszcze przepłukania i wyczyszczenia układu obiegu cieczy,ponieważ przy spuszczaniu dwu krotnym płynu z chłodnicy na dnie wiadra zostawało dużo czarnego osadu ni to piasek ni to muł.Nie wiem już sam co z tym począć i jeżeli po płukaniu nic się nie zmieni to pewnie się poddam.Jaki preparat polecicie do czyszczenia układu chłodzenia,ja osobiście nigdy z takowego nie korzystałem.

---------- Post dopisany 05-04-2014 at 21:43 ---------- Poprzedni post napisany 16-02-2014 at 11:22 ----------

Hey,trochę czasu minęło i wiele rzeczy przy aucie przez ten czas porobiłem,wracając do tematu to jest on rozwiązany.Po wymianie nagrzewnicy faktycznie był problem z grzaniem ponieważ załozona była jakaś lipna sztuka firmy ????.Kupiłem używaną oryginalną jak najświeższą i powiem wam jest-bajka.Roboty z wymianą 45 minut,więc nawet na sprawdzenie wziąłem i nie żałuję.Oryginalną rozciąłem na 3 części i w środku było tyle kamienia że czapa mała,w układzie tylko(G12 i woda).Jeśli tylko pojawi wam się podobny problem oczywiście związany z nagrzewnicą nie bawcie się w płukanie etc.ja płukałem chemicznie 3 dni mocnym roztworem sporo z niej wyleciało ale dużo więcej zostało w środku,wymiana nie jest skomplikowana więc nawet szkoda zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie muszę znów odgrzać kotleta a mianowicie Audi A4b6 najechane 170 tyś 2.0 ALt bezyna + LPG ( od roku)
ten sam problem na postoju wieje zimym/letnim a jak dodam gazu obroty 2tyś wszystko wraca do normy ....
dałem do mechanika zrobił/wymienił

-uszczelka pod głowicą

-nowa pompa

-pasek rozrządu

-hydro popychacze

nowy płyn chłodniczy pestrone

termostat, nagrzewnica, węże wszystko drążnie, czyszczone płukane, co może być powodem mechanik dobry najlepszy w okolicy - mówi,że wszystko jest już sprawne ale nie ma już pomysłów 4 dni grzebie odpowietrza, raz było już ok zostawił na noc rano odpaił i znów zimnym wiało ...

możliwe ,że jest to przez LGP? ,że za nisko zamontowany parownik itp ?

rok jeździł ponad na lpg i nie było problem BŁAGAM O POMOC


Witam Panowie muszę znów odgrzać kotleta a mianowicie Audi A4b6 najechane 170 tyś 2.0 ALt bezyna + LPG ( od roku)
ten sam problem na postoju wieje zimym/letnim a jak dodam gazu obroty 2tyś wszystko wraca do normy ....
dałem do mechanika zrobił/wymienił

-uszczelka pod głowicą

-nowa pompa

-pasek rozrządu

-hydro popychacze

nowy płyn chłodniczy pestrone

termostat, nagrzewnica, węże wszystko drążnie, czyszczone płukane, co może być powodem mechanik dobry najlepszy w okolicy - mówi,że wszystko jest już sprawne ale nie ma już pomysłów 4 dni grzebie odpowietrza, raz było już ok zostawił na noc rano odpaił i znów zimnym wiało ...

możliwe ,że jest to przez LGP? ,że za nisko zamontowany mam 136km a parownik jest na 125km i podkręcone ciśnienie parownik itp ?

rok jeździł ponad na lpg i nie było problem BŁAGAM O POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć chłopy :)

Jest ten sam problem co kolega powyżej :)

po świętach wymieniam nagrzewnice sprawdzimy co to w końcu jest nie tak z tym moim wehikułem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...