Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zatarta spręzarka


mateusz_t16

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Od jakiegoś czasu chargocze mi sprężarka. Chciałem wymienić amortyzatory gumowe i łożysko ale mam trochę inny typ sprężarki. To jest moja druga sprężarka wcześniej miałem taka http://obrazki.elektroda.pl/9170240800_1337679124.jpg a teraz mam taka http://obrazki.elektroda.pl/5565228200_1366749517.jpg czy w tej drugiej też sa te gumki i one mogą być przyczyną takiej pracy sprężarki do dam ze to tylko podczas wyłączonej klimatyzacji. Sprzęgiełko wygląda Ok bo kręci się razem z kołem pasowym wiec nie jest zerwane( z tego co czytam). W vagu nie mam żadnych błędów. Jak włączę econ ciśnienie rośnie wentylator się załączy i zaraz się wyłącza i ciśnienie spada. Nieraz jest tak że nic się nie dzieje jak włączę klime. Czy to zatarta sprężarka? Czy wentylator powinien się za każdym razem włączać jak wzrośnie ciśnienie w sprężarce i na jakim biegu? Czy poniżej jakiejś tam temperatury pomimo low na Klimatroniku kima nie będzie działać?

---------- Post dopisany at 19:54 ---------- Poprzedni post napisany at 10:10 ----------

Czy zawsze jak się zatrze sprężarka zrywa się sprzęgiełko zrywane? i czy jak jeszcze klima chodzi( nie za każdym razem) będą opiłki w układzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pytań a w sumie nic rzeczowego nie podałeś.

Sprężarka załączy Ci się jak masz spełnione pewne warunki.

Najważniejszy odpowiednia ilość gazu R134a w układzie.

Jak za mało to albo się nie włączy albo popracuje chwilkę i zrobi OFF.

Zerwane sprzęgło zobaczysz czy kręci ośką czy nie.

Jak za mało oleju lub z jakiś przyczyn kompresor pada opiłki w układzie pewne.

Koszty dość znaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator raz sie załancza a raz nie. Sprężarka raz bije ciśnienie a raz nie. W spoczynku jest 3 bar jak włącze to 7 bar i za 3 sekundy jest spowrotem 3 bar

---------- Post dopisany at 14:52 ---------- Poprzedni post napisany at 14:50 ----------

jak econ się świeci to chargocze a jak włącze klime to econ się nie świeci i już mniej chargocze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...