Skocz do zawartości
IGNOROWANY

silnik wyje przy 3500 obr/min


89siwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dziwny problem ze swoim silnikiem. Jest to 1.8 v5 z 1995 roku. Mianowicie przy 3500 obr/min silnik strasznie wyje i to tak że nie da sie rozmawiać w aucie. Wycie występuje na każdym biegu jak i na luzie przy tych konkretnych obrotach silnika. Poniżej 3400 obr/min jest cisza i powyżej 3600 obr/min też jest cichutko. Jak na złość zazwyczaj jakoś tak jeżdżę przy 3500 obr/min i po 5 min głowa boli... Czy miał już ktoś kiedyś taki dziwny problem?? Co to może być??? Zapewne z moim szczęściem nikt tak nie miał a problem jest nie do rozwiązania.

Pozdro.

---------- Post dopisany 09-02-2014 at 11:08 ---------- Poprzedni post napisany 04-02-2014 at 23:37 ----------

Czy nikt nie miał nawet podobnego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest silnik do zapierdalania, ani wygłuszenie najwyższej klasy więc czego się spodziewałeś? Dla mnie nic nie wyje. Ja mam ok. 150km/h przy tych obrotach i wg. mnie wyciem tego nazwać jeszcze to bym nie nazwał. Także oswój się z tym, albo wybebesz wnętrze i ścianę grodziową i nałóż dodatkową warstwę wygłuszającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie przy 3500 obr/min silnik strasznie wyje

Jak przy danej jednej prędkości obrotowej to coś wpada w rezonans-np. coś z wydechu (czy jego mocowania) albo któraś z poduszek silnika/skrzyni słaba itp.

Jak byś dał jakiś filmik z tym dźwiękiem to może prędzej ktoś skojarzy co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest silnik do zapierdalania, ani wygłuszenie najwyższej klasy więc czego się spodziewałeś? Dla mnie nic nie wyje. Ja mam ok. 150km/h przy tych obrotach i wg. mnie wyciem tego nazwać jeszcze to bym nie nazwał. Także oswój się z tym, albo wybebesz wnętrze i ścianę grodziową i nałóż dodatkową warstwę wygłuszającą.

Na 5 biegu też mam około 150km/h przy tych obrotach i wtedy mam to wycie a powyżej przy 170km/h ok 4000 obr/min i więcej znowu mam w miarę cicho. Do zapierdalania to może być A8 z piecem 4.2 a nie A4...

---------- Post dopisany at 11:43 ---------- Poprzedni post napisany at 11:41 ----------

Jak będę mógł to postaram się wrzucić jakiś filmik. Nawet na postoju mogę go nagrać bo wtedy też słychać ten dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...