Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Wystrzelona poduszka i crash data stored


MIIKEW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanko, jak to możliwe że nie da się zwykłym kablem np. od VIAKENA zresetować crash data stored w sterowniku airbag ? te kasowniki z allegro do airbagów są po 300pln i używają tego samego interfejsu do wykasowania (ta sama wtyczka) ? przecież musi się jakoś dać ....

kolega mnie prosił żebym mu wykasował w Passacie błąd bo miał bocznego dzwona na parkingu no i mu w fotelu poduszkę wywaliło od strony pasażera, poduszkę już dokupił ale sterownik trza zresetować a że mu się pochwaliłem że mam kabel to teraz mnie męczy żebym mu skasował ten błąd

a i jeszcze jedno czy reszta poduszek mu teraz działa jak ten sterownik ma crash data stored zapisane w pamięci i świeci na desce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd skasujesz kablem jak powstał np z odłączenia poduchy itp. Jak był strzał ta takim viakenem do diagnostyki chyba nie skasujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem te posty wcześniejsze o kasowaniu airbagu, ale nie wnoszą one nic do tematu, wydaje mi sie że po prostu nikt tego nie robił jeszcze.

a pod pojęciem sensor co masz na myśli ? cały sterownik do airbagów ? czy poduszkę wystrzeloną ? bo jak chodzi o poduszkę to wyżej napisałem już że jest nowa założona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sensor który spowodował odpalenie poduszki,włożenie nowej nic nie da,najpierw sterowanie trzeba doprowadzić do porządku. Tak jak Ty próbowalem wykasować błąd poduszki po wystrzale,niestety dopiero wizyta u "machera" od elektroniki przyniosła efekt. I tez był to passat :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie, niech klega wyjmie sterownik airbagów, zaniesie do machera i skasują mu crash za ok 100 pln, potem zakłada sterownik a ty mu kasujesz błąd viakenem (o ile będzie taka potrzeba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie, niech klega wyjmie sterownik airbagów, zaniesie do machera i skasują mu crash za ok 100 pln, potem zakłada sterownik a ty mu kasujesz błąd viakenem (o ile będzie taka potrzeba)

Dokładnie,coś koło 120zł kosztował ten zabieg z tym że ów macher sam wyjał i potem zamontował sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dzięki, przekaże mu niech się męczy,

a tak w ogóle to musi kupić oprócz poduchy ten sensor jeszcze czy da się go jeszcze wykorzystać ? za poduche zapłacił 200pln do tego 120 kasowanie sterownika i ile jeszcze ten sensor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dzięki, przekaże mu niech się męczy,

a tak w ogóle to musi kupić oprócz poduchy ten sensor jeszcze czy da się go jeszcze wykorzystać ? za poduche zapłacił 200pln do tego 120 kasowanie sterownika i ile jeszcze ten sensor ?

Dobry macher nic nie spartaczy, kolega nie musi już nic kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zaproponuje kumplowi żeby mi dał te 120 pln a ja dołożę resztę i kupie sobie taki kasownik > może byłoby to opłacalne bo po jeszcze dwóch kasowaniach miałbym sprzęcik już swój :)

Niby tak,ale kasownik to nie wszystko,trzeba jeszcze miec wiedzę na ten temat bo naprawic jedno a uwalic przy okazji co innego jest bardzo łatwo :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no looz, w ciemie bity nie jestem , jestem z zawodu elektronikiem-programistą przemysłowym :) może dam rade, najwyżej wtopie pare zeta :)[br]Dopisany: 18 Sierpień 2008, 22:24 _________________________________________________no i znalazłem takie narzędzie które podobno poradzić sobie z crash data stored via kabel od viakena

469edc8a4aa5652e.jpg

jak sprawdzę to dam znać

a może ktoś już próbował ? nie wiem czy mam odłączyć poduchy od sterownika (te co zostały ? żeby mu nie wywaliły jak będę walczył z nim :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,tak jak wyzej chłopaki pisali,sam program do kasowania nie wystarczy,nie wszystkie crash daty idą programem. Z całym szacunkiem,ale nie widze zebys miał pojecie o tego typu poczynaniach.

Daj zarobic dobremu fachowcowi z tej dziedziny nim narobisz sobie niepotrzebnych kosztów :wink4:

Sterowniki od pozostałych poduszek zostaw w spokoju,zajmij sie tym jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przyznaje nie jest to moja dziedzina ale tak mnie to wciągło (ciekawość nie zna granic :) ) że spróbuje się pobawić trochę tym, jeżeli tylko uda mi się ściągnąć eeprom to już będzie sukces, nawet jakbym miał go załadować już "ręcznie" programatorem z powrotem, mam trochę czasu więc się pobawię

btw bardzo lobię dawać zarabiać innym bo sam dorabiam w taki sposób, przykład : ostatnio pojechałem zmienić olej w swojej bryczce do zakładu chociaż mam garaż z kanałem i mogłem zrobić to sam, ale nie jestem mechanikiem ani nie zajmuje się autami w żaden sposób więc po prostu dałem zarobić innemu

a z tym airbagiem to czysta ciekawość :)[br]Dopisany: 20 Sierpień 2008, 12:00 _________________________________________________Witam ponownie, chciałem tylko napisać że udało mi się wykasować CRASH DATA STORED z sterownika airbag za pomocą zwykłego kabla ALE MUSI BYĆ NA COM (przynajmniej mnie nie udało się zmusić VIAKENa usb kkl do wpółpracy) i programu jaki podałem wcześniej

trwa to 5 sekund, i robiłem to z podłączoną resztą poduszek i na zapalonym samochodzie (mówie po to żeby ktoś sie nie bał że mu reszta poduszek wystrzeli podczas zabiegu)

myśle że w audi ( i reszcie VAG) da sie to zrobić za pomocą tego programu i nie trzeba jeździć do magików i płacić im po 150 pln

w razie pytań prosze na PW

proponuje zamknąć temat

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, chciałem tylko napisać że udało mi się wykasować CRASH DATA STORED z sterownika airbag za pomocą zwykłego kabla ALE MUSI BYĆ NA COM (przynajmniej mnie nie udało się zmusić VIAKENa usb kkl do wpółpracy) i programu jaki podałem wcześniej

trwa to 5 sekund, i robiłem to z podłączoną resztą poduszek i na zapalonym samochodzie (mówie po to żeby ktoś sie nie bał że mu reszta poduszek wystrzeli podczas zabiegu)

myśle że w audi ( i reszcie VAG) da sie to zrobić za pomocą tego programu i nie trzeba jeździć do magików i płacić im po 150 pln

w razie pytań prosze na PW

to ja poprosze na PW opis jak Ci sie udalo to zrobic ... doikladny opis, jaki soft,jaki kabel itp ...

z drugiej strony dokladny opis na forum tez by sie przydal .... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...